w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 215
Wszystkich postów: 904443
Wszystkich tematów: 127563

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6656 dni

AMD OverDrive 4.3.1


AMD OverDrive to bezpłatne narzędzie do zarządzania procesorami firmy AMD. Aplikacja szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom optymalizacji i podkręcania komputera. Umożliwia poprawienie parametrów sprzętu w czasie rzeczywistym oraz przeprowadzenie podstawowej diagnostyki. Wyróżnia się prostą obsługą, mimo dosyć pokaźnej ilości przełączników widocznych na poszczególnych panelach konfiguracyjnych. Funkcje oferowane przez program zostały podzielone na trzy kategorie:

• Monitorowanie
Narzędzie pozwala na kontrolowanie statusu procesora, karty graficznej i płyty głównej. W oknie zobaczymy informacje na temat aktualnych parametrów: napięcia, częstotliwości, temperatury i obciążenia podzespołów. Dane są odświeżane na bieżąco.

• Kontrola wydajności
Głównym zadaniem aplikacji jest udostępnienie wygodnego interfejsu do zarządzania parametrami procesora. W łatwy sposób podkręcimy sprzęt, zmieniając ustawienia związane z częstotliwością taktowania, mnożnikiem, napięciem i pamięcią. Dla każdego rdzenia mamy do dyspozycji odrębny zestaw opcji konfiguracyjnych. Co ciekawe, możemy także zmienić parametry wiatraka. Warta uwagi jest możliwość korzystania z profilów (karta AMD Smart Profiles). Za pomocą programu przeprowadzimy również testy naszego komputera. Do dyspozycji mamy benchmark, który przyda się do określenia poziomu wydajności sprzętu, a także analizę stabilności procesora pod dużym obciążeniem.

• Informacje
AMD OverDrive wyświetla szczegółowe informacje na temat podstawowych podzespołów komputera. Wśród nich znajdziemy: nazwę, rodzinę, model, wersję i obsługiwane instrukcje procesora, częstotliwość taktowania rdzenia, mnożniki, napięcie, parametry cache, rozmiar i typ pamięci, informacje o zegarach i wiele innych. Wybrane dane możemy skopiować do schowka, a następnie wkleić do dowolnego edytora tekstowego. Program wyświetla podsumowanie w trybie standardowym i szczegółowym.

Uwaga!
• W naszej bazie znajduje się również Intel Extreme Tuning Utility – analogiczny program dla procesorów firmy Intel.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (7 głosów)

Strefa Download programu
AMD OverDriveAMD OverDrive 4.3.1
Wersja stabilna
30.4 MB | 2014-01-14

Ilość pobrań: 6819 | W tym miesiącu: 60 | W poprzednim miesiącu: 98

Komentarze (2)
AMD OverDrive
avatararrow
~Lu_Q | 2014.10.27 10:29
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
tak fajna aplikacja ale ja mam problem taki że nie mogę na stałe podkręconych wartości utrzymać, mimo zprofilowania a nawet ustawienia podkreconych wartosci jako "default" - po restarcie wracają do poziomu początkowego ... jak wlaczam lapka, ustawiam to dziala i smiga pieknie, wylacze i wlacze ... znow inne niższe. Zaznaczam, że nie jest to wina tego ze za wysoko je ustawilem !
AMD OverDrive 4.3.1
avatararrow
~łasa-bi | 2012.09.27 16:15
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Zaje fajna aplikacja podkreciem tym laptopa - Acer AS5560G A6-3420M -fabryczne 4 rdzeie 1500 poszły do góry prawie 100% zostawiłem na 2900 i jest ok.Zaponaicie się z poradnikiem polecam!!!
AMD OverDrive 4.2.3