w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 162
Wszystkich postów: 904442
Wszystkich tematów: 127562

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6653 dni

ATTO Disk Benchmark 2.47


ATTO Disk Benchmark jest to program do testowania dysków twardych, kart pamięci, kluczy USB i kontrolerów RAID w systemach z rodziny Windows. Aplikacja pozwala na szybkie sprawdzenie parametrów urządzeń opartych na architekturze HDD (Hard Disk Drive) i SSD (Solid State Drive). Ważną cechą aplikacji jest dokładność i powtarzalność wyników - pozwala on na dosyć precyzyjne określenie faktycznych parametrów osiąganych przez nasz sprzęt. Narzędzie będzie swoistym niezbędnikiem dla wszystkich użytkowników pragnących sprawdzić dysk twardy po zakupie lub dokonaniu optymalizacji.

ATTO Disk Benchmark obsługuje się bardzo prosto. Przed rozpoczęciem testu należy określić warunki, w jakich zostanie on przeprowadzony. Należy przede wszystkim wybrać partycję/urządzenie, rozmiar paczek (od 512 kilobajtów do 8 megabajtów) oraz całkowitą wielkość danych testowych (od 64 kilobajtów do 2 gigabajtów). W razie potrzeby możemy także zaznaczyć dodatkowe parametry, które mogą wpłynąć na uzyskiwane wyniki (tryb bezpośredni I/O, wymuszony zapis, sposób wykonywania operacji wejścia/wyjścia, głębokość kolejki). Rezultaty testu będą widoczne na czytelnym wykresie słupkowym, prezentującym prędkość zapisu i odczytu dla kolejnych danych testowych. Na osi poziomie znajdziemy szybkość transferu. Grafikę można także przeskalować według jednostki (megabajty na sekundę).

Aplikacja pozwala po zakończeniu audytu na wydrukowanie rezultatów lub zapisanie ich w postaci pliku o rozszerzeniu BMK. Dzięki temu będziemy mogli powtórzyć test w identycznych warunkach na innym stanowisku roboczym.

ATTO Disk Benchmark jest dostępny bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Narzędzie może być używane w zastosowaniach niekomercyjnych jak i komercyjnych. Program nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym - składa się z pliku wykonywalnego, który należy zapisać w dowolnym katalogu dysku twardego, a następnie uruchomić.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (8 głosów)

Strefa Download programu
ATTO Disk BenchmarkATTO Disk Benchmark 2.47
Wersja stabilna
0.41 MB | 2012-10-09

Ilość pobrań: 5111 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 13

Komentarze (0)
ATTO Disk Benchmark