w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 599
Wszystkich postów: 938245
Wszystkich tematów: 138575

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7809 dni

AS SSD Benchmark 2.0.7316.34247


AS SSD Benchmark to niewielki program do testowania dysków twardych. Jak sama nazwa wskazuje, program jest przeznaczony przede wszystkim dla posiadaczy urządzeń opartych na architekturze SSD (Solid State Drive). Aplikacja sprawdzi się jednak również w testowaniu innych typów dysków.

AS SSD Benchmark jest prosty w obsłudze - do przeprowadzenia audytu nie jest potrzebna duża wiedza techniczna. Proces testowania dysku trwa od kilku do kilkudziesięciu minut oraz składa się z czterech niezależnych przebiegów (wybrane etapy możemy wyłączyć, odznaczając odpowiednie pola w głównym oknie programu):
• testowania sekwencyjnego zapisu i odczytu danych o objętości 1 gigabajta,
• testowania zapisu i odczytu losowych, niewielkich bloków,
• wykonywania powyższych operacji dla 64 wątków,
• mierzenia czasu dostępu do dysku (access time).

Po zakończeniu pracy możemy zapoznać się z wynikami cząstkowymi oraz uśrednionym rezultatem. Dane te można w szybki sposób skopiować do schowka systemowego bądź zapisać w postaci pliku XML lub zrzutu ekranowego w formacie PNG. Warto zaznaczyć, że wyniki mogą być prezentowane w wybranej jednostce - megabajtach na sekundę lub operacjach wejścia/wyjścia na sekundę (IOPS).

AS SSD Benchmark posiada dwie dodatkowe funkcje testujące - narzędzie do mierzenia prędkości kopiowania typowych danych (obrazy w formacie ISO, katalogi z oprogramowaniem, katalogi z grami) oraz narzędzie do sprawdzenia prędkości odczytu/zapisu danych skompresowanych.

Aplikacja jest dostępna bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Narzędzie nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym - wystarczy rozpakować archiwum do dowolnego katalogu, a następnie uruchomić plik wykonywalny.

Wymagania!
Program do poprawnego funkcjonowania wymaga pakietu .NET Framework w wersji 3.0 lub wyższej. Do poprawnego przeprowadzenia testów niezbędne jest posiadanie przynajmniej 3 gigabajtów wolnego miejsca na dysku twardym.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.2 (6 głosów)

Strefa Download programu
AS SSD BenchmarkAS SSD Benchmark 2.0.7316.34247
Wersja stabilna
0.26 MB | 2020-03-30

Ilość pobrań: 11364 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 25

Komentarze (0)
AS SSD Benchmark