w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 156
Wszystkich postów: 904448
Wszystkich tematów: 127567

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6644 dni

Real Temp 3.70


Real Temp – darmowy program przeznaczony do monitorowania temperatury procesorów z rodziny Intel.

Narzędzie Real Temp gromadzi dane pochodzące z czujników DTS. Są to cyfrowe sensory, w które wyposażony jest każdy rdzeń procesora Intel. Program nadzoruje pracę jednostki obliczeniowej komputera pilnując, by nie dopuścić do jej przegrzania podczas wykonywania skomplikowanych operacji. W przypadku, kiedy temperatura zbliży się do TJMax’a, mechanizmy aplikacji obniżają taktowanie procesora, co prowadzi do spadku jego temperatury. TJMax jest to krytyczna temperatura procesora, której przekroczenie może trwale go uszkodzić.

Program pozwala także na testowanie sensorów DTS w celu sprawdzenia, czy działają one poprawnie. Ponadto, możemy wykonać test wydajności procesora. Test ten jest bardzo dokładny i szybki.

Narzędzie wyświetla dokładne dane na temat bieżącego stanu procesora. Program informuje nas m.in. o aktualnej temperaturze, obciążeniu jednostki CPU, czy dystansie do TJMax. Co więcej, korzystając z programu możemy także monitorować pracę posiadanej karty graficznej – uzyskamy dane chociażby na temat aktualnego obciążenia GPU czy przepustowość danych.

Real Temp oferuje szereg ustawień, które pozwolą dokładniej zarządzać pracą procesora oraz komputera. Istnieje chociażby możliwość zablokowania trybu Turbo procesora, czy automatycznego wyłączenia komputera po zbliżeniu się do TJMax. Dodatkowo, możemy ręcznie ustawić krytyczną temperaturę, po osiągnięciu której zostaniemy zaalarmowani przez program.

Program nie wymaga instalacji.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (16 głosów)

Strefa Download programu
Real TempReal Temp 3.70
Wersja stabilna
0.32 MB | 2012-01-24

Ilość pobrań: 16998 | W tym miesiącu: 20 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (1)
Real Temp
avatararrow
~AMD | 2011.09.10 10:32
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
No niestety na pokładzie nie mam Intela. Więc nie skorzystam.