w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 518
Wszystkich postów: 939013
Wszystkich tematów: 138907

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7813 dni
pl

PC Speed 1.1.1.0


PC Speed to przyjazne narzędzie do testowania komputera. Program pozwala na sprawdzenie wydajności poszczególnych podzespołów i porównanie wyników z innymi użytkownikami. Całość wyposażona jest w intuicyjny interfejs w polskiej wersji językowej.

Proces testowania komputera trwa kilka minut. Aplikacja sprawdza szybkość działania procesora w obliczeniach matematycznych, prędkość zapisu/odczytu danych pamięci operacyjnej, wskaźniki dostępu do dysku twardego oraz wydajność karty graficznej w renderowaniu scen 2D i 3D. Po zakończeniu procesu, możemy zapoznać się z sumarycznym wynikiem, wydajnością poszczególnych podzespołów oraz rezultatami osiągniętymi w wybranych testach (określone są na podstawie punktów i czasu wykonania).

Główną cechą PC Speed jest możliwość porównywania wyników z innymi użytkownikami aplikacji. Do dyspozycji mamy portal internetowy, w którym gromadzone są wyniki opublikowane po zakończeniu testów. Producent udostępnia także rezultaty wzorcowe, określające najbardziej typowe konfiguracje sprzętowe. Dzięki temu w łatwy sposób określimy wydajność naszego komputera i sprawdzimy na ile spełnia on nasze wymagania. Dodatkowo możemy skorzystać z funkcji filtrującej ranking według zadanych kryteriów (użytkownik, procesor, karta graficzna), zmienić ustawienia konta, podzielić się własnym wynikiem bądź zobaczyć archiwalne testy.

PC Speed został wyposażony w dodatkowy moduł, za pomocą którego zapoznamy się z aktualną konfiguracją komputera. W tabeli dostępne są następujące dane: nazwa komputera, nazwa użytkownika, model płyty głównej, zainstalowane dyski, czas uruchomienia komputera, nazwa/wersja/rodzaj systemu operacyjnego, informacje o łatkach typu Service Pack, obciążenie pamięci operacyjnej i pliku stron, statystyki dotyczące zapełnienia poszczególnych partycji. Wybrane informacje możemy szybko skopiować do schowka bądź zapisać we wskazanej lokalizacji.

Uwaga!
Podczas przeprowadzania testu, sugerowane jest zamknięcie wszystkich aplikacji działających w tle. Dzięki temu wyniki będą bardziej miarodajne.

Ograniczenia!
Program zaraz po instalacji jest dostępny w wersji demonstracyjnej, pozwalającej na uruchomienie kilku pierwszych testów. Aby skorzystać z pełnego wydania, należy uzyskać kod aktywacyjny - wystarczy podać adres poczty elektronicznej i skopiować kod z otrzymanej wiadomości. Od tego momentu możemy korzystać ze wszystkich testów oraz gromadzić statystyki na stronie internetowej. Jedynym ograniczeniem jest konieczność odnawiania kodu co 30 dni. Zniesienie tej niedogodności jest możliwe poprzez uiszczenie opłaty aktywacyjnej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (5 głosów)

Strefa Download programu
PC SpeedPC Speed 1.1.1.0
Wersja stabilna
7.83 MB | 2012-07-11

Ilość pobrań: 3122 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (2)
PC Speed
avatararrow
Jerzy1208 | 2019.06.11 19:22
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ten program to szajs, skanuje do momentu grafika 2 D i zdycha. Dno.
PC Speed 1.1.1.0
avatararrow
~konrad | 2013.12.01 21:11
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
spox program nie polecam amatorom go używać bo można przegrzać pc chyba najlepszy program do stresowania sprzętu na raz i osobno 5
PC Speed 1.1.1.0