w
googluj

ChrisPC Free Ads Blocker 4.50


ChrisPC Free Ads Blocker to darmowy i przydatny program blokujący reklamy wyświetlane w przeglądarce internetowej. Oprócz tego narzędzie chroni także naszą prywatność poprzez blokowanie skryptów reklamodawców, które śledzą działania użytkownika w przeglądarce i gromadzą dane o podejmowanych przez niego akcjach. Dzięki aplikacji nie będziemy już zmuszeni oglądać typowych okienek i banerów reklamowych, treści rich media (często banery Flash z dźwiękiem, animowane, interaktywne itp.), a także reklam wyświetlanych w serwisach strumieniujących wideo – m.in. YouTube, Dailymotion, Vimeo, Metacafe, Firedrive (dawny PutLocker), Sockshare, GorillaVid, flashX.tv i wielu innych. Oprócz ogólnych filtrów blokujących reklamy, narzędzie posiada także filtry regionalne dla stron wyświetlanych w kilku językach, w tym w języku polskim. Prywatność danych użytkownika jest chroniona przy pomocy serwera proxy, poprzez który łączymy się z zasobami Internetu. ChrisPC Free Ads Blocker raczej nie zastąpi np. rozszerzeń AdBlock czy Ghostery, ale warto się z nim zapoznać.

Program jest bardzo prosty w obsłudze, wystarczy kliknąć w przycisk Start Ads Blocker i rozpocznie się blokowanie reklam. Cała konfiguracja aplikacji sprowadza się do kilku ustawień dostępnych poprzez opcje Main Settings i Advanced Settings. W pierwszej z nich uruchomimy lub zatrzymamy blokowanie reklam oraz zapoznamy się z logiem zawierającym adresy URL zablokowanych treści. W drugiej możemy aktywować dodatkowe blokowanie reklam specyficznych dla danego języka/kraju, zdecydować o autostarcie aplikacji wraz z uruchomieniem Windows, włączyć automatyczne blokowanie treści reklamowych zaraz po starcie programu, jak również ustawić blokowanie reklam we wszystkich bądź tylko wybranych przeglądarkach wspieranych przez ChrisPC Free Ads Blocker. Obsługiwane przeglądarki to Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer oraz Opera. Program po zamknięciu okna ustawień ukrywa się w zasobniku systemowym i w ten sposób nie przeszkadza nam w przeglądaniu Internetu. Ikonka w zasobniku pozwala na zatrzymanie/aktywowanie blokowania reklam oraz wywołanie okna z ustawieniami narzędzia.

Interfejs graficzny aplikacji nie wyróżnia się niczym szczególnym pod względem wizualnym. Obsługa ChrisPC Free Ads Blocker jest bardzo prosta i każdy użytkownik powinien opanować ją w krótkim czasie. Twórca programu nie udostępnia pliku pomocy ani innych instrukcji.

Uwaga!
Program blokuje reklamy w przeglądarce, ale sam sporadycznie potrafi wyświetlać okienko z treściami reklamowymi, niemniej zdarza się to naprawdę rzadko.
W Mozilli Firefox można spotkać się z dwoma problemami. Wyszukiwanie poprzez pasek adresu URL spowoduje, że zamiast wyników dostawcy wyszukiwania, wyświetli się strona z błędem 404, powiązana z ChrisPC Free Ads Blocker. Wpisanie dokładnego adresu URL dowolnej witryny na szczęście przynosi prawidłowy skutek. Po odinstalowaniu programu może zaistnieć konieczność zmiany ustawień przeglądarki związanych z serwerem proxy, inaczej witryny nie będą wyświetlane. W celu zmiany ustawień proxy należy otworzyć opcje Firefox i w nich kolejno wybrać Zaawansowane/kartę Sieć/Ustawienia połączenia/Bez serwera proxy, po czym zatwierdzić zmiany.

Wymagania!
Wspierane wersje przeglądarek - Internet Explorer 7 lub wyższa wersja, Mozilla Firefox 3 albo wyższa wersja. Twórca aplikacji nie podaje wymogów co do wersji Google Chrome i Opery.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.9 (10 głosów)

Strefa Download programu
ChrisPC Free Ads BlockerChrisPC Free Ads Blocker 4.50
Wersja stabilna
2.15 MB | 2022-07-29

Ilość pobrań: 2397 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (2)
ChrisPC Free Ads Blocker
avatararrow
tyktak | 2014.05.29 10:01
6 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Cofam mój poprzedni komentarz..
Okazało się że miałem włączonego AdBlocka, a po jego wyłączeniu ogromne rozczarowanie..
Ten program NIE USUWA ŻADNYCH reklam.
Nie instalować!
ChrisPC Free Ads Blocker 3.00
avatararrow
tyktak | 2014.05.29 09:59
-2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program bardzo dobrze radzi sobie z wykrywaniem i usuwaniem reklam. Ponadto jest lekki i przedwszystkim darmowy.
Mogę polecić w 100% !
ChrisPC Free Ads Blocker 3.00