w
googluj

Chandler 1.0.3


W internecie jest wiele programów, które mają zastąpić nasz realny notatnik formą organizera elektronicznego. Chandler jest właśnie takim programem, który pomaga nam w zapamiętywaniu ważnych dla nas wydarzeń, dat czy terminów spotkań. Program niestety nie występuje w wersji polskiej, a jedynie w angielskojęzycznej.

Program posiada cztery główne ikony: All, Starred, Calendar i Sync. All ukazuje nam wszystkie zapisane daty, notatki i wydarzenia w zakresie grup. Na początku zamiast przypisanych automatycznie trzech grup: Work (praca), Home (dom) i Fun (rozrywka) bez żadnych problemów możemy stworzyć nowe, własne grupy.

Przy drugiej ikonie mamy możliwość zapisu naszych ulubionych czynności, również w zależności od grupy. W trzecim ostatnim okienku mamy notatki w postaci kalendarza. Jest to bardzo czytelna i wygodna forma prezentacji, w dodatku różnym grupom można przypisać dowolne kolory, dzięki czemu obraz planu dnia staje się jeszcze bardziej wyrazisty.

Ostatnia ikona odpowiada za synchronizację z kalendarzami firmy Apple, Google czy Mozilla. Program posiada również możliwość dostępu do danych z poziomu każdej przeglądarki internetowej, tworzenia grupowych kalendarzy, ustawiania alarmu oraz zabezpieczenia programu hasłem, aby uniemożliwić innym użytkownikom komputera przeglądanie naszego rozkładu dnia.

Program jest nie tylko darmowy, ale i daje możliwość nanoszenia zmian w jego kodowaniu, dzięki temu mamy możliwość jego własnego modyfikowania, jeśli znamy się na programowaniu. Pomimo tego, że Chandler nic nas nie kosztuje możemy go wykorzystywać do celów komercyjnych, takich jak przykładowo planowanie spotkań biznesowych, czy terminów oddawania zleceń.

Program posiada intuicyjny interfejs, dzięki któremu nawet wersja angielska językowa programu nie przysparza tak dużych problemów w nauce jego obsługi.

Program niestety jest słabo zoptymalizowany, przez co bardzo obciąża procesor, zwłaszcza przy zmianie zakładek i wykonywaniu poleceń. Trzeba jednak zauważyć, że program był testowany na leciwym już procesorze Duron 1.4 GHz. Dla posiadaczy lepszych komputerów jest to jednak świetna alternatywa dla płatnych programów służących organizacji czasu i planowaniu spotkań.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
ChandlerChandler 1.0.3
Wersja stabilna
34.01 MB | 2011-07-01

Ilość pobrań: 891 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Chandler