w
googluj

Browser Cleaner 1.4


Browser Cleaner – darmowe narzędzie do ochrony prywatności na komputerze. Sugerując się nazwą programu można sądzić, że jest on przeznaczony tylko i wyłącznie do zacierania śladów internetowej aktywności, pozostawianych przez przeglądarki internetowe. Nic bardziej mylnego - możliwości programu są znacznie szersze i wykraczają daleko poza IE czy Firefoksa. Aplikacja jest bowiem wręcz uniwersalnym narzędziem.

Program obsługuje następujące przeglądarki: IE, Firefox, Opera, Chrome, Safari, Avant oraz Flock. Użytkownik ma oczywiście możliwość wyboru, jakie rodzaje danych chce usunąć. Są to pliki cookies, historia przeglądanych stron i inne, w zależności od wybranej przeglądarki. Oprócz zacierania śladów, jakie pozostawiają przeglądarki, program usunie także pliki pochodzące z innych programów internetowych. Możliwości narzędzia obejmują programy p2p, takie jak uTorrent oraz wiele popularnych komunikatorów.

Browser Cleaner można z powodzeniem zastosować także do podnoszenia poziomu prywatności w systemie Windows. Program potrafi usunąć wiele rodzajów danych, jakie pozostają po naszych, można by rzec, zwykłych działaniach wykonywanych na komputerze. Narzędzie usunie logi, pamięci podręczne i ścieżki, zachowane w np. w koszu, eksploratorze, czy wyszukiwarce systemowej.

Oprócz usuwania śladów obecnych w systemie, Browser Cleaner skutecznie wyczyści także ślady po użytkowaniu programów m.in. WinRar, Sun Java, Avast, czy Nero. Lista programów obsługiwanych przez Browser Cleaner jest dość długa i zawiera najpopularniejsze aplikacje.

Kolejną funkcją, jaką posiada program, jest całkowite oczyszczanie dysku. Program jednak nie zajmuje się usuwaniem śmieci z dysku twardego. Narzędzie nadpisze danymi całą wolną przestrzeń dyskową tak, by nic nie było możliwe do odzyskania. W innym przypadku, po zwykłym usunięciu plików, istnieją duże szanse na odzyskanie danych. Browser Cleaner sprawi, że stanie się to niemożliwe.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Browser CleanerBrowser Cleaner 1.4
Wersja stabilna
3.01 MB | 2018-08-17

Ilość pobrań: 1298 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (3)
Browser Cleaner
avatararrow
~Dell | 2011.09.12 02:15
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
@Waffen wejdź sobie na altervista.org to jest strona oferująca hosting. Czyli każdy może sobie utworzyć dowolny adres z altervista.org... Jest ich pewnie tam tysiące i avg doczepił się do któryś z nich, a to nie ma żadnego znaczenia z tym oprogramowaniem.
avatararrow
~Waffen | 2011.09.11 23:27
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Skąd Wy bierzecie to oprogramowanie, czy ktoś sprawdza strony, to nie akord.
http://www.avgthreatlabs.com/sitereports/domain/altervista.org/
avatararrow
~Rafał | 2011.09.11 23:14
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
W teorii ok, a w praktyce?