w
googluj

KeyLemon Basic 3.2.3


KeyLemon to program do zabezpieczania komputera przed niepowołanym dostępem. Aplikacja działa w sposób dosyć nietypowy - rozpoznaje twarze użytkowników, pozwalając na zalogowanie się do systemu Windows. W ten sposób możemy zastąpić standardowe rodzaje ochrony (login i hasło, szyfrowane klucze USB), a co za tym idzie oszczędzić czas oraz zwiększyć komfort korzystania z komputera.

Program jest prosty w konfiguracji. Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji, należy stworzyć własny profil. Zdjęcie twarzy jest wczytywane z kamery internetowej i innych urządzeń rozpoznawanych przez system. Po odpowiednim ustawieniu się do zdjęcia, można przejść do kolejnego kroku. Aplikacja przetworzy obraz - po kilku sekundach obliczeń, możemy zapoznać się z fotografią oraz ocenić poziom jej rozpoznawalności przez wbudowane algorytmy. Należy oczywiście pamiętać o odpowiednim dobraniu oświetlenia i innych parametrów zdjęcia. W ocenie pomaga wskaźnik widoczny z lewej strony okna, a także dodatkowe znaczniki wyświetlane na podglądzie obrazu z kamery. Następnie podajemy hasło profilu Windows oraz opcjonalnie dostosowujemy inne parametry.

W jaki sposób działa program? Na ekranie logowania systemu Windows będzie widoczny obraz z naszej kamery. Po rozpoznaniu twarzy, zostaniemy automatycznie zalogowani na odpowiednie konto. Program jest bezpieczny w użytkowaniu - jeśli algorytmom nie uda się zidentyfikować naszego wizerunku, możemy zalogować się w standardowy sposób.

KeyLemon oferuje dodatkowy moduł, umożliwiający prowadzenie swoistego pamiętnika. Program zapisuje zdjęcia użytkownika każdego dnia, a następnie pozwala na przeglądanie archiwalnych fotografii oraz zapis nagrania wideo. Dużą zaletą programu jest także jego wieloplatformowość. Oprócz wydania dla systemu Windows, istnieją także wersje dla Mac OS X oraz iPhone. Na oficjalnej stronie projektu znaleźć można również całkiem rozbudowaną dokumentację.

Narzędzie jest dostępne za darmo. Istnieją również bardziej rozbudowane, płatne wydania, pozwalające między innymi na:
- współpracę z przeglądarką Mozilla Firefox (logowanie do serwisów Facebook, LinkedIn, Twitter),
- zmianę poziomu ochrony,
- dodawanie wielu profili (przydatne w przypadku pracy w różnych warunkach oświetleniowych),
- ochronę sesji i blokowanie po zadanym okresie nieaktywności,
- zmianę tła ekranu logowania,
- przechowywanie fotografii osób, próbujących zalogować się na nasze konto.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (6 głosów)

Strefa Download programu
KeyLemonKeyLemon Basic 3.2.3
Wersja stabilna
87.65 MB | 2016-10-23

Ilość pobrań: 1181 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (2)
KeyLemon
avatararrow
~zióta | 2015.02.19 14:00
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Rozpoznaje tylko twarz ?
Bo jak nie - to panowie do dzieła...
KeyLemon Basic 3.0.0
avatararrow
~anonim | 2012.07.25 21:09
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ciekawe :)
KeyLemon Basic 2.6.5