w
googluj

Arcania: Gothic 4


Zupełnie inny Gothic.

Moi drodzy, jeśli pretendujecie do miana fanów gier RPG (lub cRPG), to z pewnością nieobca Wam jest seria Gothic. Wyobraźcie sobie zatem, że po tylu latach, inne studio odpowiada za kontynuację legendy. Dyskusję na temat, czy to był dobry wybór, pozostawiam na później, wszak najpierw należy zagrać. Ze swojej strony powiem jedynie, że to jest po prostu inny Gothic.

Arcania: Gothic 4 to bezpośrednia kontynuacja Gothic 3. Ze względu na roszady prawne, produkcja musiała zostać ozdobiona nowym tytułem, ale nie martwcie się, nadal chodzi o historie Bezimiennego. Zatem, bohater poprzednich części, widząc nieszczęścia toczące krainę (którą notabene ratuje, a to od orków, smoków, czy złych czarowników), zasiada na tronie i obwołuje się władcą. Traci przy tym swą charakterystyczną bezimienność (nie będę spoilerował!), nadając sobie miano Rhobara III. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że za sprawą przeklętego amuletu staje się złym królem. Jak już się domyślacie, naszym zadaniem jest uratowanie despoty, pokonaniu złej królowej Xeshy oraz odkrycie własnego przeznaczenia. Och, zapomniałem wspomnieć. Wcielamy się w role nowego Bezimiennego, ofiarę złych rządów Rhobara, który pragnie pomsty na samozwańczym władcy. Nie zabraknie starych znajomych z poprzednich odsłon, w tym Diega!

Jak na RPG przystało, prócz bogatej (zazwyczaj) warstwy fabularnej, rozwój postaci jest niezwykle ważny. Mamy do dyspozycji trzy klasy: wojownik, mag, łucznik. Wybór specjalizacji definiuje styl walki oraz dostępne umiejętności. Wraz z wykonywaniem kolejnych zadań oraz przedzieraniem się przez tabuny wrogów, gracze zbierają punkty doświadczenia, które przekładają się na poziom bohatera. Oczywiście, czym wyższe cyferki, tym lepsze umiejętności otrzymujemy. Z czasem stajemy się prawdziwym postrachem i wirtuozem śmierci – nie żartuję.

Arcania: Gothic 4 jest grą do bólu liniową. Niestety, jedynie kilka questów da się wykonać na różne sposoby. Większość ma z góry określony schemat postępowania i nie ma mowy o improwizacji. To samo dotyczy świata, do którego otrzymujemy coraz większy dostęp, wraz z postępami fabularnymi. Całość ratują zadania poboczne, które są ukłonem w stronę fanów serii.

Przejdę teraz do najważniejszego elementu tej produkcji, czyli oprawy graficznej. Moi drodzy, uważam, że to główny atut tego tytułu. I nie mam na myśli, że pozostałe elementy wołają o pomstę do nieba (tylko troszeczkę!). Wizualnie, nowy Gothic prezentuje się wyśmienicie. Argaania przykuwa oko i zachęca podróżników do zaglądania pod każdą skałę w poszukiwaniu przygód.

Zachęcam do sprawdzenia dema. Oferuje ono 2 godziny zabawy oraz 10 zadań – tyle wystarczy, by ocenić, czy gra jest warta wydania parunastu złotych.

Wymagania!
• RAM: 2 GB
• CPU: Core 2 Duo 2.8 GHz
• GRAFIKA: 512 MB
• HDD: 2.2 GB

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Arcania: Gothic 4Arcania: Gothic 4
Wersja stabilna
1700 MB | 2015-12-04

Ilość pobrań: 2770 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 15

Komentarze (0)
Arcania: Gothic 4