w
googluj

Conclave


Planszowa gra komputerowa.

Czy są na sali fani gier planszowych? Jeśli tak, to zapraszam dalej, nie bójcie się, śmiało. Jeśli nie, no to cóż, również witam, ale ostrzegam, macie sporo do nadrobienia. Wszyscy się już zebrali? Zatem zaczynamy Conclave.

Conclave to RPG bazowany na klasycznych i pierwszych grach RPG, czyli planszówkach. W czasach, gdy gry komputerowe nie były tak popularne, grupy dzieciaków (i nie tylko) o wybujałej wyobraźni brały dzieła Tolkiena pod pachę, umawiały się w jakiejś zapyziałej piwnicy i udawały, że są magami, krasnoludami, czy innymi rycerzami. Autor tekstu potwierdza, że tak było, bo sam, jako pryszczaty małolat lubił tego typu zabawy. Pewne nikomu nieznane studio (10x10 Room) postanowiło oddać ducha tamtych lat i stworzyło produkcję, która jako żywo przypomina stare planszówki.

Czym zatem konkretniej jest Conclave? Cóż, najprościej opisać je jako turowe RPG, w którym poświecimy kilkanaście minut na tworzenie swojej postaci, następnie poświecimy kilkadziesiąt minut na stoczenie pojedynku, a dalej poświęcimy kilkaset minut, by poruszać się po mapie. Dużo tego poświęcenia, prawda? Zatem solennie uprzedzam, jest to tytuł dla ludzi, którzy cierpią na nadmiar czasu.
Jak to w RPG bywa, duży nacisk położony został na rozwój postaci. Zatem, na swojej wędrówce ku przeznaczeniu napotkamy mrowie wrogów, którzy mogą obdarzyć nas ciekawym ekwipunkiem oraz punktami doświadczenia. Odpowiednie prowadzenie statystyk wybranego bohatera jest niezwykle istotne, gdyż jedna nieostrożnie dobrana część ekwipunku, może zaowocować przedwczesnym zgonem – tutaj przeciwnicy nie są litościwi.

Co świadczy o sile Conclave? Zdecydowanie historia, a konkretniej fakt, że bierzemy udział w jej kreowaniu. Brakuje mi roli Game Mastera (czyt. mistrza gry, czyli osoby prowadzącej opowieść w grach planszowych), na szczęście twórcy dali możliwość graczom decydowaniu o rozwoju wydarzeń i wpływania na nie. Jest to niezwykle istotne, zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę możliwość kooperacji z innymi. Nasza drużyna może składać się z czterech osób i mimo, że można bawić się samemu, rozgrywka nabiera rumieńców dopiero w grupie.

Graficznie tytuł prezentuje się średnio. Gra ma przed sobą jeszcze długą drogę, by mogła zainteresować szersze grono odbiorców. Na ten moment zaciekawi nerdów mojego pokroju, którzy tęsknią za wspomnianą zatęchłą piwnicą (obecnie zajmuje ją leciwy już smok). Muzycznie również jest średnio, dlatego dodam, że produkcja nadrabia niedoróbki niezwykłą grywalnością i klimatem.
Zdecydowanie polecam wszystkim tym, którzy poczuli nutkę tęsknoty za starymi czasami :).

Wymagania!
• RAM: 128 MB
• CPU: 500 MHz
• GRAFIKA: 32 MB
• HDD: 128 MB

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
ConclaveConclave
Wersja stabilna
25.92 MB | 2015-12-04

Ilość pobrań: 123 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Conclave