w
googluj
pl

Czasoprzestrzeń 3 1.3


Polacy nie gęsi swe RPG’i mają.

Już na starcie uprzedzam, że nie jestem jakimś wybitnym fanem gier tworzonych w RPG Maker. Niewtajemniczonym wyjaśniam, że to sympatyczna aplikacja, która pozwala w prosty sposób wygenerować własną grę, która mechaniką i grafiką będzie przypominała stare produkcje na gameboy’a. Nie oznacza to, że nie można wycisnąć z niej czegoś więcej! Sprawnemu twórcy wystarczy nawet taka „zabawka”, by zaprojektował ciekawy i wciągający tytuł. Ta sztuka udała się TiTkowi.

Czasoprzestrzeń 3, bo o niej dzisiaj mowa, jest kontynuacją, a także zwieńczeniem trylogii stworzonej przez polskiego twórcę. To klasyczna gra RPG, w której rozwój bohatera (a także całej jego drużyny) jest tak samo istotny, jak rozgrywająca się w tle fabuła. Co ciekawe, by cieszyć się tą częścią nie musicie znać poprzedniczek, produkcja zgrabnie splata historię z przeszłości w kilku słowach, więc jesteśmy „na bieżąco” informowani o istotnych rzeczach. Zatem, co nas czeka tym razem? Oczywiście, że walka ze złem, a jakby inaczej :).

Czasoprzestrzeń 3 opowiada o wydarzeniach po śmierci Akiego i spółki (bohaterów pierwszej/drugiej części), kiedy to świat został zniszczony przez ogromny meteoryt. Miliony lat później Ziemia zaczęła się odradzać, również ludzie rozpoczynają nowe życia. Odkrywają przy tym księgę, w której Wielki Mędrzec przed apokalipsą spisał minione dzieje. Standardowo, wraz z odrodzeniem wszystkiego, co znane i zło załapało się na darmową opcję wskrzeszenia - powraca, w dodatku jeszcze potężniejsze! Najgorsze jednak to, że nie ma już dawnych bohaterów, a współcześni mieszkańcy planety nie za bardzo nadają się do walki. Czy znajdzie się ktoś, kto ochroni słabszych?

Na wyżej postawione pytanie nie odpowiadam, sami zgadujcie ;) O czym jeszcze warto wspomnieć? Oczywiście, że o unikatowym systemie Szału oraz Oko w oko! Ten pierwszy pozwala danej postaci, której zdrowie spadło do krytycznego poziomu, na wykonanie specjalnego ataku. Każdy bohater ma ich około pięciu, odblokowywane są co dziesięć poziomów.

Haczyk tkwi jednak w tym, że niektóre zdolności mają pewne efekty uboczne – wszystko odkryjecie sami ^^ Oko za oko dotyczy chwil, gdy przyjdzie Wams się zmierzyć z przeciwnikiem 1 vs 1, czyli bez wsparcia drużyny. W takich sytuacjach gramy w papier-kamień-nożyce w odmianie RPG (czyt. atak, obrona, technika specjalna). Przyznaję, że jest to dość nietypowe rozwiązanie :).

Graficznie nie ma na co narzekać, każdy kto przeczyta, że produkcja została stworzona w RPG Makerze, wie, czego oczekiwać. Oldschoolowa oprawa pozwala wczuć się w ducha dawnych gier, a w przypadku serii Czasoprzestrzeń możemy mówić o małym dziele sztuki.

Czy polecam? Jak najbardziej, chociażby dlatego, że to rodzimy projekt!

Wymagania!
• RAM: 64 MB
• CPU: 400 MHz
• GRAFIKA: 32 MB
• HDD: 32 MB

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Czasoprzestrzeń 3Czasoprzestrzeń 3 1.3
Wersja stabilna
19 MB | 2015-12-04

Ilość pobrań: 135 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Czasoprzestrzeń 3