w
googluj

Ark 22


Kosmiczna arka.

Cóż można opowiedzieć o grze, która czerpie garściami z kanonu gatunku? Stawia na stare rozwiązania, nie patyczkuje się z graczem? No właśnie, moi drodzy, pierwsza myśl „musi być wspaniała”. Jednak czym dalej w las, tym więcej grzybów na drodze…

Ark 22 to gra RPG, która zawiera wiele elementów akcji, przez co ciężko ją jednoznacznie zaklasyfikować. Z jednej strony otrzymujemy ciekawą historię oraz rozbudowaną mechanikę, a w tym wszystkim sporo postrzelamy. Przejdę jednak do rzeczy. Wyobraźcie sobie zagładę Ziemi. Waszego domu już nie ma, a wy, wraz z kilkoma szczęśliwcami, podróżujecie przez kosmiczną przestrzeń w statku kosmicznym. Swoista arka ulega awarii, a Waszym zadaniem, jako członka załogi, jest naprawa usterki. Niestety, jest to zadanie niemożliwe do wykonania w obecnych warunków, dlatego musimy poszukać pomocy na najbliżej planecie. Pech chciał, że trafiamy do lodowej krainy…

Eksplorując nieznany świat, trafimy na wiele postaci. Jedne z nich będą do nas przyjaźnie nastawione, co umożliwi handlowanie oraz da dostęp do nowych zadań. Nikt jednak nie gwarantuje, że wszyscy piszą się na współpracę. Przekonacie się sami, że interakcja polegać będzie na wymianie ognia.

Trzonem rozgrywki są dostępne przedmioty. Zdobywamy je z pokonanych przeciwników, wykonanych zadań lub po prostu odnajdziemy podczas eksploracji planety. Do dyspozycji oddano dużą ilość broni, jak i małych znajdziek, które znacząco wpłyną na naszą przygodę.
Grafiki nie ocenię obiektywnie. Fani wysokich rozdzielczości i wodotrysków zasyczą na widok screenów, a zwolennicy klimatycznej oprawy, zakrzykną z radością – produkcję trudno jednoznacznie ocenić. Nazwę ją zatem oryginalną i specyficzną, co by było neutralnie. Muzycznie wypada o wiele lepiej i ten aspekt powinien przypaść do gustu każdemu.

Czy polecam? Jeśli szukacie darmowego tytułu z pogranicza gry RPG/akcji, to trafiliście w dobre miejsce!

Wymagania!
• RAM: 128 MB
• CPU: 512 MHz
• GRAFIKA: 16 MB
• HDD: 31 MB

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Ark 22Ark 22
Wersja stabilna
20.18 MB | 2015-12-04

Ilość pobrań: 123 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Ark 22