w
googluj

Avernum 2 Demo


Czy jesteście gotowi by walczyć za swoje?

Jak ja lubię stare gry RPG. Niektóre z nich, po latach leżenia w półce, nadal wyglądają świetnie. Niestety, zdecydowana większość sprawia, że oczy łzawią od wszędobylskich pikseli. Dlatego solennie uprzedzam, że to, o czym teraz przeczytacie, sprawi, że oczy zapłoną z bólu. I proszę Was, bądźcie twardzi, gdyż warno pocierpieć dla tej produkcji. Oto Avernum 2.

Avernum 2 to klasyczna gra cRPG. Fabularnie stanowi ciąg dalszy wydarzeń z poprzedniczki, jednak sama w sobie nie wymaga znajomość wspomnianego tytułu. Ot, wystarczy, że napisze kilka faktów i wszystko będzie jasne. Avernum to podziemny kompleks więzień, do którego trafiają wszyscy Ci, którzy walczą z systemem. W pierwowzorze, gracz wcielał się w buntowników, pragnących odzyskać swą wolność. W efekcie zdetronizowali władcę imperium, Hawthorne’a. Mogłoby się wydawać, że takie wydarzenie doprowadzi do happy end’u. Nic bardziej mylnego. Sługi poległego króla postanawiają przeprowadzić krwawą zemstę. Zstępują do podziemi, by odzyskać z rąk rebeliantów, podziemne miasto-więzienie. I tutaj zaczyna się fabuła kontynuacji. Jak możecie się domyślać, naszym zadaniem będzie walka o przetrwanie i utrzymanie stabilności Avernum. Proste, prawda?

Mechanika rozgrywki nie różni się niczym od typowej, oldschool’owej gry RPG. Walka opiera się na systemie turowym, do dyspozycji mamy rozwijanie statystyk i umiejętności postaci oraz kolekcjonowanie ekwipunku. Zapomniałem o najważniejszym! Trzonem zabawy jest sformowanie czteroosobowej drużyny, która będzie odpowiedzialna za losy świata.

Co ciekawe, twórcy pozwolili graczom na pewną samodzielność. Udostępniono trzy ścieżki fabularne, które doprowadzą nas do różnych wydarzeń. Istnieje opcja poznania ich wszystkich lub wybrania tylko jednej. Do tego dochodzą zadania poboczne oraz całkiem rozmowni NPC, dzięki czemu, świat gry sprawia wrażenie żywego.

Graficznie, tytuł nie odstaje od reszty tego typu produkcji. Jak na tamte czasy, prezentuje się nieźle, jednak współczesny gracz raczej po nią nie sięgnie. Z tego powodu twórcy wydali remake z odświeżoną grafiką. Osobiście, nie przypadł mi do gustu, ale jak kogoś odstraszają piksele w niskich rozdzielczościach, to będzie jak znalazł.

Szukacie gry z ciekawą historią? Avernum 2 z pewnością Wam przypasuje!

Wymagania!
• RAM: 32 MB
• CPU: 233 MHz
• GRAFIKA: 16 MB
• HDD: 17 MB

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Avernum 2 DemoAvernum 2 Demo
Wersja stabilna
9.31 MB | 2015-12-04

Ilość pobrań: 114 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Avernum 2 Demo