w
googluj

Child of Light Demo


Mała perełka na dnie oceanu.

Dzisiaj będzie trochę inaczej. Otóż, mam do opisania niesamowicie przyjemną produkcję, której przejście zajmuje szybciej niż urzędowi skarbowemu ściąganie zaległości. Dobra, trochę przesadziłem. Jednak nadal mowa o tytule, który jest swoistego rodzaju skarbem wśród współczesnych gier, więc tym bardziej dziwi fakt, że powstało w znanym studio (Ubisoft),a nie z ramienia jakiegoś niezależnego twórcy.

Child of Light, bo o niej dzisiaj mowa, to opowieść, której zdarzyło się być grą. Życzyłbym sobie, by została zrealizowana na srebrnym ekranie w postaci jakiejś udanej animacji – sorka, znowu odbiegłem od tematu. No, to o czym ja to, ach już wiem. Child of Light to niezwykle grywalna, dwuwymiarowa produkcja typu RPG, a konkretniej jRPG. Tak, moi drodzy, tytuł sprawnie łączy europejskie standardy z mechanikami znanymi z kraju Kwitnącej Wiśni. Mamy zatem turowe walki rodem z Final Fantasy VII, a eksplorację w czasie rzeczywistym. Znaczy, przemierzamy niezwykłą krainę, podziwiając widoki, a gdy napotkamy przeszkodę, zwalczamy ją drogą siłową.

O historii nie chcę za wiele pisać, bo jest głównym motorem napędowym dla produkcji, a jeszcze przypadkowo coś zaspoileruję. Musicie jedynie wiedzieć, że czeka Was żmudna droga ku dorosłości. Jak się zapewne domyślacie, nie została usłana różami, a wszędobylskie ciernie skutecznie zniechęcają do osiągniecia celu – bohaterka ma jednak swoją misję i cel, dlatego zła się nie ulęknie. Dobra, już kończę.

Na uwagę zasługuje nietypowa oprawa graficzna. Według mnie, to najwyższa wartość w omawianej produkcji, która świadczy o jej unikatowości. Tak, moi drodzy, mamy do czynienia z małym dziełem sztuki. Całość stylizowana jest na tytuły studia Ghibli (nawet jeśli nie lubicie japońszczyzny, to nie znajomość ich filmów nie jest wytłumaczeniem!), więc możecie spodziewać się ekspresji najwyższych lotów. Muzycznie również jest to majstersztyk, nie mam nic w tej kwestii do zarzucenia.

Największym mankamentem tytułu jest jego krótki gameplay. Odniosłem wrażenie, że historia nie zdążyła się rozkręcić, a już oglądałem napisy końcowe. Może to celowe zamierzenie twórców? Pokazać, że wystarczy jeden krok, by znaleźć się w pułapce dorosłości… Ocenicie sami :). W każdym razie gorąco polecam!

PEGI:

Uwaga!
Do pobrania gry wymagane jest zainstalowanie klienta Steam.

Wymagania!
• RAM: 4 GB
• CPU: 2.6 GHz
• GRAFIKA: 1 GB
• HDD: 3 GB

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (7 głosów)

Strefa Download programu
Child of Light DemoChild of Light Demo
Wersja stabilna
1800 MB | 2015-12-03

Ilość pobrań: 184 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Child of Light Demo