w
googluj

Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura Demo


Unikalna produkcja.

Wytłumaczcie mi proszę, jakim cudem ludzie odpowiedzialni za pierwszego Fallouta, stworzyli tytuł, który przeszedł bez większego echa? Odpowiedź nasuwa się prosta, gra była słaba. Problem jednak w tym, że jest wręcz odwrotnie! Wszelakie portale oceniają ją niezwykle wysoko, a Wasz uniżony sługa również zalicza ją do grona najlepszych. O co zatem chodzi?

Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi (ang. Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura) reprezentuje gatunek cRPG, oferując przy tym coś więcej. Już na wstępie warto zaznaczyć, że produkcję należy podzielić na dwa elementy. Pierwszym jest rozgrywka, a drugim świat. Dlaczego ta druga część jest tak istotna? Otóż, twórcy stworzyli coś unikalnego, twór posiadający własną kulturę, religię oraz system wartości! Zapraszam Was do Arcanum, krainy magii i technologii, w której elfy, ludzie, karły oraz orki żyją razem. Wyobraźcie sobie miejsce, w którym dwa różne nurty myślowe (domena czarów i domena nauki) rywalizują ze sobą o dominację. Każdy posiada własną hierarchię bóstw, zapewniających błogosławieństwa. Nie wspominając nawet o dorobku kulturowym każdej z ras. Powiem tak, to naprawdę robi wrażenie. My oczywiście zostaniemy wciągnięci w niecna intrygę, a od naszych decyzji będzie zależał los wielu istot.

Jeżeli chodzi o drugi element, to on również zasługuje na uwagę. Naszą postać tworzymy sami lub wybieramy z kilku dostępnych archetypów. Nie ma tutaj podziału na klasy, Waszą wartość określają wydane atrybuty. Sami decydujecie, którą ścieżką zechcecie podążyć. Prócz ośmiu podstawowych statystyk (typu siła, zręczność czy wytrzymałość) oraz dwunastu dodatkowych, dodano szesnaście umiejętności praktycznych (takich jak uzdrawianie, skradanie się lub otwieranie zamków). Wykonując zadania i zabijając przeciwników, zyskujemy punkty doświadczenia, które przekładają się na poziom postaci. Tak zyskujemy punkty do określania predyspozycji naszego bohatera, jednak niektórych umiejętności nauczymy się jedynie u trenerów. Ci podzieleni zostali na trzy stopnie: adept, ekspert, mistrz. Nie wolno również zapomnieć o najważniejszym wyborze, czyli o drodze magii lub technologii.

Graficznie tytuł prezentuje się nieźle. Wiadomo, to nie jest produkcja na dzisiejsze standardy, niemniej nadal oferuje niezapomniane krajobrazy czy unikalne modele potworów. Walka odbywa się w trybie turowym lub rzeczywistym, więc twórcy postarali się, przygotowując fantastyczne animacje ruchów postaci. Udźwiękowienie również zasługuje na uwagę, doskonale oddaje klimat gry. Polecam!

Wymagania!
• RAM: 64 MB
• CPU: 266 MHz
• GRAFIKA: akcelerator 3D
• HDD: 341 MB

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura DemoArcanum: Of Steamworks & Magick Obscura Demo
Wersja stabilna
248.28 MB | 2015-12-09

Ilość pobrań: 159 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura Demo