w
googluj

Gry na pamięć - Trening mózgu 3.6.18


ico
"Gry na pamięć - Trening mózgu" to bez wątpienia mało oryginalna nazwa dla aplikacji mobilnej umożliwiającej branie udziału w mini grach poprawiających pamięć i ćwiczących mózg w różnych innych obszarach. Nie zmienia to jednak faktu, że jest dobrze zrobiona. A dla jakiego systemu wydana? Android. W przeciwieństwie do innych programów tego typu, nie wymaga od nas rejestracji - przynajmniej na samym początku. Od razu po instalacji można przejść do rzeczy, czyli gier - przynajmniej niektórych, choć w zamian musimy się liczyć z mnóstwem reklam.

Gier jest 16 i podzielono je na 6 kategorii: pamięć, uwaga, szybkość, zręczność, rozwiązywanie problemów, wyobraźnia. Dana kategoria to kilka wariantów gier. Przykładowo, w kategorii pamięciowej, mamy siatkę pól. Niektóre pola są odkryte, ale po chwili znikają, a my mamy wskazać, które to były. Kolejna wersja polega na tym, że mamy wskazać pole, którego wcześniej nie było. Jeszcze inna polega na wybieraniu pól w kolejności ich ukazywania się. I tak dalej.

Przed rozpoczęciem każdej gry możemy zapoznać się z jej zasadami. Jak jednak dało się poznać na przykładach, są one bardzo łatwe w zrozumieniu. Niemniej poziom trudności szybko wzrasta. W razie pomyłki tracimy "życie", jak za czasów platformówek i strzelanek z NES-a. W międzyczasie możemy zdobywać różne symboliczne trofea. Gdy gra dobiegnie końca, bo skończyły się nam owe "życia", możemy obejrzeć 30-sekundową reklamę i kontynuować - albo zrestartować grę, co oznacza powrót do planszy sprzed kilku poziomów.

Interfejs programu to 5 zakładek:
• Sprint - ekran startowy to opcja zagrania w dowolną z gier; niektóre są zablokowane, a do ich odblokowania potrzebne są np. dobre wyniki,
• Workout - to dawka 4 gier, przy czym są one losowane codziennie i może się zdarzyć, że dostępna wśród nich będzie skądinąd zablokowana na liście wszystkich (czyli na ekranie startowym),
• Challenge - to wyzwania pobijania rekordów w kolejnych grach,
• Online - to możliwość gry online itp., ale wymaga logowania przez Facebooka,
• Menu - to opcja edycji profilu lub obejrzenia zgarniętych trofeów; nie ma ustawień globalnych.

Reasumując, ćwiczenia mogą zrozumieć nawet małe dzieci, ale poziomy trudności błyskawicznie pną się w górę i dlatego jest to rozrywka dla nastolatków i dorosłych. Najlepszy element programu to codziennie generowana porcja 4 gier - w sam raz na kilka minut rozrywki, ale liczmy się z tym, że będziemy oglądać dużo reklam.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy - też pełnoekranowe i filmowe - w trybie online. Usunięcie reklam kosztuje 4,79 zł. Możliwy jest zakup monet odblokowujących gry. Za obejrzenie reklamy wideo można dostać 30 monet. Odblokowanie wszystkich gier za jednym razem kosztuje 14,99 zł. Wersja Pro to usunięcie reklam, odblokowanie wszystkich gier oraz 1000 monet, a kosztuje 20,99 zł. (Ale po co te 1000 monet, skoro wszystko ma być i tak odblokowane - trudno powiedzieć). Zalogowanie się przez dane z Facebooka jest konieczne do grania z innymi użytkownikami online i przeglądania rankingu. (Poza tym w pewnym momencie nie da się już grać bez logowania).

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Gry na pamięć - Trening mózguGry na pamięć - Trenin... dla Android
2018-08-01

Ilość pobrań: 25 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Gry na pamięć - Trening mózgu