w
googluj

NeuroNation - Focus and Brain Training


ico
NeuroNation - Focus and Brain Training to zestaw wielu prostych gierek mających za zadanie ulepszyć funkcjonowanie naszego mózgu. Przykłady (niektórych darmowych) gier: odtwarzanie połączeń między punktami, szybkie wybieranie wskazanego kierunku, tworzenie (angielskich) słów na bazie liter. Efektem ma być lepsza pamięć czy koncentracja. Właściwie to, co sami zechcemy, ponieważ kluczowym aspektem całego przedsięwzięcia jest personalizacja kierunku ewentualnej poprawy. O nasz cel aplikacja zapyta na samym początku, ale jej algorytm ma też rozpoznawać nasz potencjał i kroić w konsekwencji trening na miarę naszych specyficznych potrzeb. Aplikacja została opracowana przy współudziale naukowców - neurologów z Wolnego Uniwersytetu Berlińskiego, zaś sugerowane przez nią gry wsparte są wynikami doświadczeń potwierdzających, że rzeczywiście trenują mózg niczym siłownia mięśnie. NeuroNation, jak sama nazwa wskazuje, to również serwis społecznościowy, więc można rywalizować z innymi (ale nie w sensie bezpośrednim; lecz pośrednim - jest tabela najlepszych zawodników). Rywalizacja zaś może przebiegać z poziomu różnych urządzeń. Jest to bowiem aplikacja mobilna, a wydana dla Androida (teraz opisywana) oraz iOS - jak też internetowa, bo dostępna na NeuroNation.com.

NeuroNation szczyci się tym, że ma ponad 12 milionów zarejestrowanych użytkowników. To dużo, niemniej liczba jest z całą pewnością przesadzona i nie jest odzwierciedleniem realnej (efektywnej) liczby użytkowników, którzy z niej korzystają. Zaraz przekonacie się, dlaczego. Początkowe kroki z programem są zaś następujące. Najpierw określa się cel. To może być poprawa logicznego myślenia, pamięci, koncentracji, szybkości myślenia itd. Następnie zostają nam przedstawione 3 gry, w których weźmiemy udział, a których rezultaty określą nasz bieżący poziom w kluczowych aspektach działania mózgu. Potem otrzymamy spersonalizowany plan treningowy. Jednakże po zagraniu w pierwszą grę, wymagana jest już rejestracja. (Do wyboru klasyczne opcje: e-mailowa, przez Google'a albo Facebooka). Zatem użytkownik nie wie, co naprawdę czeka go w aplikacji, ale musi konieczne mieć konto, zaś założone da dostęp jedynie do małej, jak się okaże, części zasobów. Za zdecydowaną większość gier trzeba płacić (abonamentowo), zaś o tymże ograniczeniu dowiemy się dopiero po rejestracji i przejściu wszystkich wstępnych gierek (czyli po kilku minutach).

Tak czy inaczej, aplikacja oferuje łącznie 7 programów treningowych nazwanych od nazwisk słynnych osobistości historycznych. To: Gutenberg - lepsza pamięć, Da Vinci - szybkie przetwarzanie informacji, Einstein - łatwiejsze rozwiązywanie skomplikowanych problemów, Galileo - lepsza orientacja w terenie, Pitagoras - ulepszenie zdolności rachunkowych, Arystoteles - łatwiejsze łączenie kropek (logika), Newton - uczenie się i praca bez roztargnienia (bez rozproszenia uwagi). Dostępny jest tylko plan spersonalizowany, aczkolwiek jakoś nas nie zdziwiło, że po początkowym wybraniu celu "lepsza pamięć", aplikacja zaoferowała program pierwszy z wymienionych (czyli Gutenberg - czyli pamięciowy). Po co więc te 3 początkowe gierki? Jeśli już przy gierkach jesteśmy, to aplikacja udostępnia za darmo 6, zaś za pieniądze - 21. Szczerze mówiąc, te bezpłatne jakoś nie przypadły nam specjalnie do gustu. Wyjątek stanowi może tylko gra "Trail Tracker", w której trzeba wskazać pole na podstawie strzałek; jest jakby bardziej oryginalna. Płatne należą do pozostałych programów, ale i do tego, który został nam rzekomo otwarty - Gutenberg umożliwia trening przy użyciu losowych ćwiczeń, zaś ten spersonalizowany (pełny, prawdziwy Gutenberg) wymaga przejścia na abonament...

Sporo osób lubi NeuroNation, ale nas ta aplikacja do siebie nie przekonała. Jakoś za dużo w niej marketingu, a za mało przejścia do sedna sprawy. Gdyby chociaż można było przetestować więcej gier - i choćby tylko jednokrotnie albo przez 24 godziny. Ale nieee, nic z tego... Reasumując: naukowa czy nie, z pewnością jest to aplikacja bardzo biznesowa, w której swoje palce maczali bezlitośni marketingowcy. Oj, i to głęboko.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://www.neuronation.com

Ograniczenia!
Założenie konta poprzez adres e-mail lub dane z serwisu społecznościowego Google albo Facebook to konieczność. Wersja Premium kosztuje 11,66 zł na miesiąc - w planie 3-miesięcznym; 9,91 zł na miesiąc - w planie półrocznym; 8,33 zł - w planie rocznym.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 2 (5 głosów)

Strefa Download programu
NeuroNation - Focus and Brain TrainingNeuroNation - Focus an... dla Android
2017-12-08

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
NeuroNation - Focus and Brain Training