w
googluj
pl

Chess.com 3.7.4


ico
Chess.com to oficjalna aplikacja mobilna słynnego internetowego serwisu poświęconego szachom o takiej samej nazwie, a która dostępna jest dla urządzeń z systemem operacyjnym Android (choć są także wersje dla iOS oraz Windows Phone). Praktycznie rzecz biorąc nie może istnieć użytkownik internetu, który kochając - a przynajmniej lubiąc - szachy, nie zawitał do jej wersji WWW. Oprócz możliwości gry z innymi ludźmi z całego świata (a zarejestrowanych jest ponad 17 milionów użytkowników), serwis oferuje sposobność rozwiązywania aż 50 tys. zagadek taktycznych, czyli natychmiastowego wkroczenia na plac bitewny o specyficznych parametrach. Daje także interaktywne lekcje i filmy instruktażowe oraz artykuły dogłębnie ukazujące wszelkie zawiłości i niuanse tej cudownej gry. Jakiego autorstwa? Prawdziwych arcymistrzów.

Rejestracja jest konieczna, aby móc grać online z żywymi przeciwnikami i brać udział w turniejach, wysyłać wiadomości i zawierać znajomości, jak też aby posiadać swoje osobiste statystyki wyników. Ostateczne szczegóły zależą też od tego, czy przejdziemy na abonament, czy nie. Tak czy inaczej, założymy darmowe konto poprzez adres e-mail lub dane z Facebooka. Bez rejestracji i w trybie offline wciąż można grać w każdym możliwym trybie, czyli człowiek-człowiek lub człowiek-komputer. Można ustawić poziom trudności (siłę komputera) oraz określić sytuację startową. Opcjonalnie aplikacja może pokazywać błędy i najlepsze ruchy. Dostępnych jest aż 25 schematów szachownic, figur i interfejsu, a jeśli to mało, można zmiksować własny na ich bazie. Warto pamiętać, że opuszczenie gry, a nawet usunięcie aplikacji z listy działających w tle Androida, nie powoduje utraty jej stanu. Innymi słowy, w każdej chwili można wyjść z programu, a po powrocie kontynuować grę. (Opuścił nas żywy przeciwnik? Możliwa jest kontynuacja z komputerem). Jeśli chodzi o materiały edukacyjne, to są one rzecz jasna w języku angielskim. Sama powłoka aplikacji (napisy w interfejsie) jest jednak spolszczona.

Zdaniem najbardziej podekscytowanych użytkowników Google Play, aplikacja jest "doskonała w każdym elemencie": "szkoli, analizuje" i jest "łatwa w obsłudze". "Lepszej aplikacji nie mogło być", "uzależnia"; "nie ma tu żadnych ale. Aplikacja idealna". Zgadzamy się, że program jest doskonały. Przez tę doskonałość rozumiemy przede wszystkim rozmach i dopracowanie. Robi wrażenie od samego początku! Jednocześnie jednak aplikacja ma pewną subiektywną wadę. Ceny abonamentu, bo powtórzmy, że część funkcji jest płatna, są bardzo wysokie. "Może w USA ludzi stać na takie ceny" - powiedział jeden z użytkowników. Rzeczywiście, najtańsza opcja miesięczna to 25 zł, ale jeśli ktoś gra w szachy godzinami to...

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://www.chess.com/play-chess-online

Ograniczenia!
Połączenie z internetem jest wymagane do obsługi niektórych funkcji. Nie licząc tych oczywistych, jest potrzebne do załadowania alternatywnego schematu kolorystycznego. Założenie konta za pośrednictwem adresu e-mail albo Facebooka to konieczność, jeśli chcemy grać online itp. Po rejestracji możliwe jest rozszerzenie funkcjonalności serwisu. Plan złoty kosztuje 24,99 miesięcznie albo 144,99 zł rocznie. (W tych ramach jest m.in. 25 zadań taktycznych i 5 lekcji dziennie). Plan platynowy kosztuje 34,99 zł miesięcznie albo 244,99 zł rocznie. Plan diamentowy kosztuje 69,99 miesięcznie albo 494,99 zł rocznie.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Chess.comChess.com dla Android
2018-10-23

Ilość pobrań: 104 | W tym miesiącu: 9 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Chess.com