w
googluj

Fortune City 2.4.1.2


ico
Fortune City to mobilny menedżer wydatków w formie gry, który dostępny jest dla urządzeń z Androidem. Wcielamy się w rolę burmistrza, który rozbudowuje swoje miasto poprzez to, że w prawdziwym życiu wydajemy pieniądze na nasze potrzeby. Ekran główny przedstawia miasto składające się z różnych budynków oraz przechadzających się po nim mieszkańców. W miarę rozwoju, budynki można rozmieszczać na planie wedle własnego uznania, a także je rozbudowywać. U góry ekranu mamy widok na stan populacji, zasobność wirtualnych monet i diamentów oraz liczbę budowniczych. Im więcej tych ostatnich, tym szybciej zbudujemy wielkie miasto, ale istnieje dzienny limit nowych wzniesień, co jednak zwiększymy poprzez wydanie diamentów. Natomiast u dołu ekranu znajdują się już funkcje związane z realnymi pieniędzmi. Mamy przyciski służące do umieszczenia w rejestrze nowej transakcji oraz wyświetlenia prostych analiz wszystkich transakcji, a ponadto dysponujemy widokiem na szczegółowy bilans transakcji z dzisiaj. Gestem w górę, a następnie w lewo/prawo, wyświetlimy listę transakcji z danego dnia.

Jak w każdym klasycznym menedżerze finansów, przy wprowadzaniu nowej transakcji mamy do wypełniania formularz składający się z kilku pól. W efekcie bez problemu dodamy np. wydatek w wysokości 38,79 zł poniesiony na jedzenie. (Taka transakcja zostanie od razu odzwierciedlona w wyglądzie wirtualnego miasta poprzez wzniesienie nowego budynku). Domyślnie transakcja przeprowadzana jest w ramach dnia bieżącego, lecz można określić dowolny inny termin. Do czynienia mamy z kilkunastoma sztywnymi kategoriami transakcji, takimi jak wspomniane jedzenie, ale też picie, transport, zabiegi medyczne, ubezpieczenie, rodzina czy nauka. Nie da się ich gruntownie zedytować, lecz tylko zmienić kolejność wyświetlania w formularzu. Warto jednak zauważyć, że wśród kategorii jest też jedna ogólna dotycząca przychodu, więc program może tak naprawdę posłużyć także do śledzenia wpływów, a nie tylko wypływów. Dana transakcja może być przeprowadzana przy użyciu gotówki albo karty płatniczej, ale nie ma z naszej strony ustawiania konkretnych portfeli, a w związku z tym śledzenia wszystkich posiadanych funduszy. Choć aplikacja jest anglojęzyczna, to operowaną przez nas walutą nie będą dolary, lecz złotówki. Można wybrać dowolną walutę, ale nie ma to większego znaczenia dla samej gry. Nie ma opcji korzystania z wielu walut jednocześnie. Jest możliwość włączenia przypomnień o dodawaniu transakcji. Alert może być uruchamiany codziennie o godz. 9, 14, 20 albo 22.

Wymienione cechy jasno pokazują, że właściwości narzędzi finansowych zostały w tej grze maksymalnie uproszczone. To nie zaskakuje. Nikt poważnie myślący o nadzorowaniu swoich finansów nie wziąłby się przecież za aplikację w formie gry. Jako jednak, że jest grą, czyli zabawą, być może przypadnie do gustu młodzieży?... - ktoś zapyta. Naszym zdaniem, jeśli tak jest istotnie, to niestety, jest tu też poważny problem, który pora wyjawić. Aplikacja udostępnia bowiem sklep, w którym za oglądanie filmowych reklam lub PRAWDZIWE pieniądze można nabyć dodatkowe diamenty i dzięki temu szybciej upiększyć swoje wirtualne, czyli nieistniejące, miasto. W rezultacie nie powinno zdziwić, że ani nie polecimy tego programu dorosłym, ani młodzieży. W Fortune City włożono bez wątpienia wiele pracy, ale jest to ostatecznie zwykłe naciąganie pieniędzy i do takiego celu zostało to wszystko pomyślane. Menedżer finansów w formie gry edukacyjnej mógłby być świetny, ale w tym wypadku nie chodzi o edukację, lecz aby użytkownik konkurował z innymi o to, które miasto będzie bardziej okazałe. Biorąc pod uwagę fakt, że rozwaga i roztropność nie są cechami typowo młodzieżowymi, należą się tej grze słowa wyłącznie krytyki. Nikt się tu nie nauczy oszczędzać pieniędzy, a może jeszcze stracić.

Ograniczenia!
Jest opcja zalogowania się do gry poprzez dane z konta społecznościowego (Google, Facebook, Twitter, Weibo) - możemy za to mieć automatyczny backup stanu miasta do chmury, a także możliwość rozbudowy miasta ze znajomymi. Usunięcie reklam kosztuje 9,19 zł. Możliwe jest uzyskanie dodatkowych wirtualnych diamentów: 1) za darmo w zamian za oglądanie reklam lub 2) za prawdziwe pieniądze: najtańszy pakiet 150 diamentów kosztuje 9,19 zł, natomiast najdroższy pakiet 14 tys. diamentów kosztuje 459,99 zł.

Wymagania!
Android 4.4 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
Fortune CityFortune City dla Android
2018-11-26

Ilość pobrań: 4 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Fortune City