w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 444
Wszystkich postów: 938191
Wszystkich tematów: 138565

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7809 dni

GrammarPal 1.1.1


ico
GrammarPal to aplikacja służąca do sprawdzania poprawności gramatycznej tekstu - także polskiego, a dostępna dla smartfonów i tabletów z Androidem. Zaznaczmy od razu, że możliwości programu są znacznie większe od standardowych narzędzi tego typu, które posiadamy w systemie Google. Klawiatury ekranowe potrafią automatycznie poprawiać pisownie słów i zamiast wstukanego przez nas np. "prybyłem" mogą dać "przybyłem". Jeśli zaś korzystamy z funkcji przesuwania palcem po literach i oddajemy w ręce algorytmu klawiatury odnajdywanie wyrazów, o które nam chodziło, to tego typu błędów już w ogóle nie popełniamy, bo po prostu nie mamy jak. Czym więc takim specjalnym wyróżnia się wobec tego GrammarPal, że zdecydowaliśmy się go przedstawić i zaproponować Wam do instalacji w ramach naszej codziennej dawki programów?

Zacznijmy od konfiguracji. Na początku musimy zezwolić aplikacji na kilku dostępów. W ich wyniku program będzie mógł m.in. wyświetlać pływającą ikonę. Domyślnie narzędzie pracuje z tekstami angielskimi w wersji amerykańskiej, jednakże na dość długiej liście wspieranych języków znajdziemy również polski. Narzędzie może sprawdzać poprawność tekstów w dowolnej aplikacji, w której coś notujemy. W trakcie pisania wykonamy jedno tapnięcie w pływającą ikonę, aby narzędzie zabrało się do roboty i bezlitośnie wypunktowało nasze kompromitujące błędy. (Jeśli jednak ikona się nie ukaże, należy zaznaczyć tekst i udostępnić go GrammarPal, aby otrzymać opisywany zaraz rezultat). Jeżeli program znajdzie błędy, ikona stanie się czerwona i pokaże liczbę błędów.

Następnie otrzymamy możliwość przejścia do okienka, w którym błędy zostaną wyraźnie oznaczone kolorami. Ponadto - co jest największą zaletą programu - dowiemy się wtedy, dlaczego narzędzie uważa, że te błędy to błędy - i zaproponuje wyjścia z kłopotów. Przykładem błędu jest użycie spacji wokół dywiz: "majowo - czerwcowy" to błąd, ma być "majowo-czerwcowy". Kolejny przykład niepoprawności to użycie wielkiej litery w wypadku zaimków osobowych; zaimki osobowe piszemy wielką literą tylko w drugiej osobie, czyli: "Mnie" to błąd, powinno być "mnie". Jeszcze inne przykłady: program odszukuje niesparowane symbole (np. nawiasy), a także wskazuje, gdy zdanie nie zostało zakończone kropką lub gdy zaczęliśmy je od słów "Bowiem", "Zaś" czy "Ale".

Oczywiście, nie każdy błąd musi być rzeczywistym błędem. W pewnych okolicznościach chodzi "Jej" umyślnie o coś, co aplikacja uznaje swoimi sztywnymi regułami za niepoprawne. Tak czy inaczej, mamy opcję utworzenia słownika własnych wyrażeń, w konsekwencji czego program nie będzie nas na tym polu punktował. Możemy także określić, których kategorii błędów ma nie pokazywać. Poprawność domyślnie sprawdzana jest w każdym zainstalowanym programie, lecz da się to ograniczyć tylko do konkretnych. Znajdowane błędy nie muszą być podświetlane, bo mogą być podkreślane. Możemy spersonalizować rozmiar pływającej ikony oraz jej pozycję - czy ma być zapamiętywana w kontekście globalnym, czy dla każdej aplikacji z osobna. Ponadto dostępny jest jasny i ciemny motyw graficzny z opcją automatycznego przełączania o określonej porze.

Ograniczenia!
Połączenie z internetem jest wymagane do obsługi funkcji analizy tekstu. Wersja Pro kosztuje 9,49 zł i udostępnia dodatkowo m.in. funkcje tworzenia i przywracania kopii zapasowej danych (tzn. słownika użytkownika).

Wymagania!
Android 5.0 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski analizowania tekstu jest dostępny, ale interfejs programu nie jest spolszczony

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
GrammarPalGrammarPal dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 280 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
GrammarPal