w
googluj
pl

BlipBlip 1.5.14


ico
BlipBlip to aplikacja mobilna, która odtwarza sygnał dźwiękowy co 1, 5, 10, 15, 20, 30 lub 60 minut. Dostępna jest dla systemu operacyjnego Android. Mimo bardzo prostego zadania, wywiązuje się z niego wyśmienicie. Można się nawet nieźle zdziwić widząc, ile zawiera w sumie różnych opcji. Tak, jest rozbudowana. Do tego pochodzi od Polaka i jest bodaj najlepsza w swoim rodzaju, aczkolwiek do ideału nieco jej brakuje. Przekonajmy się więc, jakie ma aktualne możliwości, a na koniec zasugerujemy rzeczy, których dodanie sprawiłoby, że powiedzieliśmy o tej aplikacji: idealna.

Podstawowa konfiguracja programu przebiega na jego ekranie głównym i trwa sekundy. Możemy wybrać częstotliwość powtarzania sygnału z listy opcji wymienionych w pierwszym zdaniu tego tekstu. Możemy także wybrać konkretny dźwięk, bo są dostarczone. Jest ich tylko 6, ale dźwięki to i tak jedna z największych tutejszych zalet, ponieważ wszystkie są bardzo wysokiej jakości. To: tytułowy "BlipBlip" - krótki i subtelny sygnał elektroniczny; zegarek Casio, gong, dzwon okrętowy, podwójny dzwon okrętowy, kukułka (tak, jest śmieszna, jak zawsze). Do tego ustawia się głośność oraz określa obecność lub nieobecność wibracji. Kluczowy aspekt: kiedy następuje dzwonienie? Jeżeli jest teraz 9:41 i wybierzemy powtarzanie co godzinę, wówczas usłyszymy wybrany sygnał o 10:00, potem o 11:00 itd. (Na ekranie zobaczymy zresztą napis "Następne powiadomienie o 10:00", jeśli zaś go dotkniemy, to poznamy spis wszystkich alarmów na cały najbliższy tydzień).

A konfiguracja zaawansowana? Opcji jest kilkadziesiąt, więc skupimy się na tych "naj", zaś nasza ulubiona to "cichy czas", czyli możliwość określenia dni i zakresu godzin, kiedy to program będzie po prostu milczał. W rezultacie możemy np. słuchać odgłosu kukułki co godzinę pomiędzy 9:00 a 18:00 w każdy poniedziałek, czwartek i piątek. Kolejna interesująca funkcja związana jest z powiadomieniem aplikacji w systemowym panelu. Domyślnie, co może być trochę denerwujące, powiadomienie uruchomione jest zawsze. Plusem tego rozwiązania jest to, że w każdej chwili możemy wyłączyć dźwięk, gdyż funkcja panelowa udostępnia taką właśnie opcję (wyświetla też czas najbliższego powiadomienia). Alternatywnie, wyłączymy pokazywanie powiadomienia, ale to akurat może nie być najlepsze rozwiązanie, gdyż proces aplikacji może zostać przez to zabity przez jakąś usługę trzecią lub przez samego Androida - no i nie usłyszymy dźwięku. Ostatecznie, najlepiej jest mieć włączone powiadomienie, ale również dlatego, że da się określić własny tekst jego tytułu (będzie pogrubiony) i opisu (nie będzie pogrubiony).

Wbrew pozorom, program może mieć sporo różnych zastosowań. Przykładowo: biegamy raz wolniej, raz szybciej - sygnał co minutę wyznaczy nam zmianę tempa. Inny przykład: pracujemy na komputerze i zamiast tradycyjnego już pomodoro, chcemy korzystać z sygnału co 20 minut, aby np. poćwiczyć przez chwilę narząd wzroku (np. spojrzeć w dal); i pracować dalej. Niestety, BlipBlip nie wspiera profilów ustawień. Kolejna rzecz bardzo mile widziana, to możliwość odtwarzania sygnału co X sekund lub minut lub godzin, ale wedle uznania użytkownika. Obecnie zaś mamy w tym względzie tylko predefiniowane wartości. Brak (przynajmniej obecnie) tych 2 funkcji nie zmienia jednak naszego zdania, że to i tak naprawdę wspaniały program.

Uwaga!
Aby zapewnić niezawodne działanie aplikacji, należy wyłączyć wszelkie tryby oszczędzania baterii

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
BlipBlipBlipBlip dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 149 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
BlipBlip