w
googluj

Posture


ico
Posture to bardzo prosta aplikacja, która wyświetla na ekranie telefonu z Androidem krótkie ostrzeżenie, gdy zaczynamy się garbić. Program na bieżąco analizuje kąt przechylenia smartfona i na tej podstawie stwierdza, czy mamy obecnie proste, czy krzywe plecy. Jeśli urządzenie trzymamy pionowo, dochodzi do wniosku, że mamy proste plecy, czyli nasza postawa jest prawidłowa. Jednakże zwykle - gdy siedzimy, stoimy lub idziemy - wpatrujemy się w ekran urządzenia pod pewnym kątem (zwykle 45 stopni), co ma przełożenie na zakrzywienie naszej postury, a zwłaszcza szyi. Jeśli zaś tak się dzieje, aplikacja wyświetla na ekranie ikonę uświadamiającą, że właśnie się garbimy i że powinniśmy się wyprostować.

Program działa w tle i jego serwis można wstrzymać lub wznowić m.in. z poziomu systemowego panelu powiadomień. Po włączeniu, sprawdza naszą posturę co określony przedział czasu: 30 sekund, 1-11 minut. Aplikacja działa jako nakładka ekranowa, bo ową ikonę wyświetla nad interfejsem programu, z którego obecnie korzystamy (czyli to może być notatnik, przeglądarka, odtwarzacz; cokolwiek). Także i pod względem wyglądu ikony dostępne są opcje personalizujące. Do dyspozycji mamy 18 symboli, 10 kolorów oraz 5 lokalizacji na ekranie. Ponadto możemy określić restrykcyjność sprawdzania przechylenia urządzenia i tu są 3 warianty. To nie koniec dostępnych opcji, bo gdy ikona pojawi się na ekranie, to może być w towarzystwie wibracji. Powiadomienie w panelu Androida można natomiast wyłączyć, a do tego program może zbierać statystyki postury. Na te ostatnie przeznacza osobny ekran w swoim zwykłym interfejsie i pokazuje w nim historię z ostatniego tygodnia (i nie tylko).

Ograniczenia!
Dodatkowe możliwości: m.in. dostęp do 4 kolejnych symboli oraz opcja eksportu statystyk - to koszt 7,29 zł. Ponadto jest w aplikacji opcja wsparcia dewelopera kwotą 3,69 zł.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
PosturePosture dla Android
2018-02-25

Ilość pobrań: 52 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Posture