w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 141
Wszystkich postów: 904654
Wszystkich tematów: 127655

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7088 dni
pl

StolKal 2.2.31


ico
StolKal to kalkulator przeznaczony dla stolarzy meblowych, a wydany dla urządzeń przenośnych z systemem operacyjnym Android; ponadto są wersje dla komputerów stacjonarnych: Windowsa i Maca. Program ma przyspieszyć i ułatwić przeprowadzanie obliczeń związanych z wytwarzaniem mebli - zwłaszcza z płyt wiórowych, choć nie tylko. Jest całkowicie darmowy i nie pokazuje reklam. Jest dziełem "stolarza dla stolarzy", a zrobionym - zdaniem użytkowników Google Play - wspaniale. Na potwierdzenie ostatniej tezy przytoczymy 3 opinie: "Dla mnie bomba. Niby program banalny na pierwszy rzut oka, ale w środku ma to coś", "Świetna aplikacja. Aplikacja przydatna zawodowcom jak i amatorom. Wszystko czytelne, przejrzyste i pozwala faktycznie na wiele możliwości", "Przydatne narzędzie. Aplikacja super, jestem zawodowym stolarzem i bardzo się przydaje, nie sposób mieć wszystkie wymiary w głowie przy takiej różnorodności okuć".

Jak aplikacja działa w praktyce? Jej ekran startowy przedstawia klasyczny kalkulator. Ma on funkcję zapamiętywania obliczeń, lecz historia tego typu jest usuwana po opuszczeniu interfejsu programu. Jeśli ekran przesuniemy w dół, otrzymamy widok na menu główne, dające m.in. sposobność wskazania schematu szafki. (Jeśli chodzi o kalkulator, zauważmy jeszcze, że jednym tapnięciem możemy go ukryć/wyświetlić - zależnie od bieżącej potrzeby). Po wybraniu szafki możliwe stanie się obliczenie wszystkich jej wymiarów poprzez określenie wartości X, Y, Z oraz innych charakterystyk, np. liczby półek (zależnie od schematu). Dostępne zaś szafki to: wisząca, z szufladami (2 rodzaje), stojąca, narożna, skośna, na poddaszu, z drzwiami przesuwanymi. W wypadku szafek z szufladami możliwy jest także wybór okucia, zaś w wypadku szafy z drzwiami przesuwanymi - okucia szafy oraz okucia szuflady. Ponadto aplikacja umożliwia skorzystanie z kalkulatora materiału na rolce, rozkładu półek oraz poziomicy.

Uwaga!
Dostępna jest wersja tego programu dla stacjonarnego Windowsa

Wymagania!
Android 1.6 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.6 (8 głosów)

Strefa Download programu
StolKalStolKal dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 1123 | W tym miesiącu: 22 | W poprzednim miesiącu: 38

Komentarze (0)
StolKal