w
googluj
pl

Adblock Browser 1.4.0


ico
Adblock Browser jest przeglądarką internetową wydaną na smartfony i tablety z systemem operacyjnym Android. Pochodzi od twórców Adblock Plusa - słynnego (najsłynniejszego na świecie, pobranego ponad 300 milionów razy) darmowego rozszerzenie dostępnego dla wielu czołowych przeglądarek internetowych, dzięki któremu można m.in. blokować reklamy. Zanim opiszemy właściwości przeglądarki, musimy się najpierw dokładnie zapoznać z procesem jej instalacji, bo jest nietypowa.

Przechodząc do jej najważniejszej cechy: reklamy mogą stanowić poważną przeszkodę w surfowaniu po internecie. Oczywiście, twórcy witryn z nich żyją i należy się im w końcu zapłata za tworzenie dobrej treści. Niestety, można jednocześnie odnieść wrażenie, że spora część reklam jakby powstała i powstaje tylko po to, żeby przeszkadzać, żeby denerwować, a jeśli do tego proponuje niegodziwą tematyką - zamykamy kartę. Ale to właśnie stoi za sukcesem rozszerzenia. Robi swoje - kart nie trzeba zamykać. Oficjalna polityka autorów jest w znacznym stopniu uczciwa. Polega na nieblokowaniu pewnych "dobrych" reklam w celu wsparcia witryn. Reklamy tzw. irytujące są zatem zawsze blokowane, a nienatarczywe są domyślnie wyświetlane; opcje te można dostosować do swoich potrzeb. To również kluczowa funkcja samej przeglądarki, bo okazuje się, że rozszerzenie Adblock ma od razu w sobie i nie trzeba go dodatkowo pobierać/instalować. W wypadku urządzeń mobilnych dochodzą też inne aspekty związane z reklamami, które mają być plusem tej przeglądarki. Wedle informacji producenta, reklamy mogą pożerać od 10 do nawet 50% transferu i stać się odpowiedzialne za 23% zużycia energii w baterii. Korzystanie z ich przeglądarki ma być zatem równoznaczne zwiększonej szybkości i mniejszemu zużycia danych w porównaniu z alternatywnymi opcjami - których przecież Android ma co niemiara.

Jak sprawuje się w praktyce? Powiemy bez sentymentów, że... dobrze! W dużym stopniu skupiliśmy się dotychczas na kwestii Adblocka i będzie to zrozumiałe, jeśli powiemy też, że przeglądarka nie powstała z niczego - gdyby powstała z niczego, wtedy byśmy opisywali jej funkcje od podstaw - lecz bazuje na kodzie źródłowym słynnego Firefoxa. Podstawowe ekrany, tj. ostatnio otwartych kart, historii, popularnych stron, zakładek, stron do przeczytania, wyglądają podobnie. Tak samo jest z menu. W zasadzie musielibyśmy przepisać opis Firefoxa. Różnice oczywiście są, ale nieznaczne. Przykładowo, Adblock Browser posiada bezpośrednio w menu opcję blokowania reklam w witrynie. Z funkcji Firefoxa mamy tu fajną możliwość zapisania strony do pliku PDF. Najważniejsze różnice zaobserwować można w ustawieniach globalnych.

Podsumowując: mobilna wersja przeglądarki Firefox oferuje nam rozszerzenie Adblocka - natomiast mobilna przeglądarka Adblock to rozszerzenie Adblock wydane z "dodatkiem" w postaci aplikacji-przeglądarki Firefoxa. Brzmi trochę dziwnie, paradoksalnie, i być może zabawnie - ale tak właśnie jest w rzeczywistości.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
Adblock BrowserAdblock Browser dla Android
2018-07-12

Ilość pobrań: 167 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Adblock Browser