w
googluj

Drivemode 7.5.14


ico
Drivemode to jedna z najbardziej innowacyjnych i niezwykłych aplikacji, jakie dostępne są na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Program został zaprojektowany specjalnie dla kierowców samochodów i umożliwia o wiele łatwiejsze i o wiele bezpieczniejsze korzystanie ze smartfona w czasie jazdy. Daje bowiem najłatwiejszy możliwy sposób obsługi tych rzeczy, które w trakcie prowadzenia samochodu są nam zwykle "potrzebne", a więc muzyki, nawigacji czy telefonu. Ten zaś sposób polega na gestach.

W Drivemode, niejako, nie ma wymogu patrzenia na interfejs. Interfejs jednak, w tradycyjnym sensie tego słowa, oczywiście istnieje, ale wszystko w nim wyolbrzymiono tak, aby nie było możliwości omyłkowego wybrania tego, czego nie chcemy. Wpływają na to np. jednoznaczne kolory zastosowane do zasygnalizowania trybu działania: kontakty mają tło niebieskie, muzyka - zielone, nawigacja - czerwone, ustawienia - grafitowe; można powiedzieć, że wszystko zobaczymy już kątem oka. Jednocześnie, wraz z przechodzeniem do danych funkcji, otrzymamy informację zwrotną omawiającą - dosłownie, choć wykorzystywany jest do tego "tylko" syntezator mowy w języku angielskim - to, co właśnie wybraliśmy. Przykładowo, po przejściu do menu głównego usłyszymy: "music", po pierwszym przesunięciu: "navigation" itd.

Dalsza obsługa tych funkcji również została uproszczona w maksymalnym stopniu, bo, choćby samą muzykę, uruchomimy (uściślając: wznowimy jej odtwarzanie) dosłownie jednym tapnięciem w ekran. Na to samo pozwala np. tryb nawigacji. Po zdefiniowaniu ulubionego miejsca docelowego, uruchomimy nawigację samochodową jednym tapnięciem. W tym konkretnym wypadku Drivemode będzie dla nas pełnił funkcję nakładki na interfejs. Wspierane są nawigacje np. Map Google oraz Waze i ta współpraca przebiega świetnie. A jeżeli za pośrednictwem Drivemode chcielibyśmy również słuchać muzyki - tu z kolei wspierane są m.in. Muzyka Google czy Spotify - to sterować nią będzie można na interfejsie włączonej nawigacji!

Reasumując, Drivemode to koniec z wybieraniem poszczególnych aplikacji i dbaniem o to, by trafić w ich małe przyciski. Naprawdę daje się odczuć, że program utworzono od samych podstaw z myślą o wygodzie kierowcy. Drivemode to prosty, ale genialny pomysł, i wyśmienite wykonanie. W trakcie jazdy staje się swego rodzaju mikro-systemem; zastępując Androida. Producent twierdzi nawet, że po niedługim czasie korzystania z jego aplikacji nie będzie nawet potrzeby zerkać na ekran smartfona; wszystko stanie się dla nas aż tak intuicyjne.

Ograniczenia!
Wymagane jest zarejestrowanie się, co można zrobić za pomocą konta Google bądź Facebooka.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
DrivemodeDrivemode dla Android
2019-06-29

Ilość pobrań: 33 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Drivemode