w
googluj

Sphere 1.39


ico
Sphere to aplikacja mobilna dostępna na urządzenia m.in. z systemem operacyjnym Android (jest też wersja dla iOS), która jest fotograficznym serwisem społecznościowym dającym możliwość oglądania zdjęć sferycznych, zwanych też panorami sferycznymi. W rezultacie można przekonać się, jak wygląda świat w 3D z danego miejsca. Może to być Paryż widziany z lotu balonem, egzotyczna tajska plaża czy oświetlone nocną porą San Francisco blisko słynnego mostu Golden Gate. Aby się przekonać, jak to wygląda w praktyce, wystarczy tylko zainstalować i uruchomić aplikację - pierwszy ekran Sphere to równocześnie panoramiczne ujęcie wspomnianego San Francisco. A jak się ogląda takie zdjęcia 3D? Aplikacja wykorzystuje czujnik ruchu, tak więc przesunięcie urządzenia w górę, w dół, w lewo, w prawo - to przesunięcie pola widzenia. Obiektyw odgrywa rolę oczu.

Zdjęcia dostarczane do serwisu tworzone są przez zwykłych użytkowników, co oznacza, że Sphere daje również opcję ujęcia niepowtarzalnego widoku z naszej własnej perspektywy; gdziekolwiek jesteśmy. Niestety, bardzo poważnym ograniczeniem jest to, że liczba wspieranych urządzeń jest niewielka. Mianowicie, zdjęcia można wykonać przy użyciu modeli: Samsung Galaxy S4, Note2, Galaxy Camera NX, Galaxy Camera oraz Sony Xperia Z1. Lista może się powiększyć, ale pewnie tylko o najnowsze.

Mimo wszystko, bez względu na posiadane urządzenie, możemy przeglądać zdjęcia przesłane przez innych. Oczywiście, jak jednak na serwis społecznościowy przystało, wymagana jest rejestracja użytkownika. Konto założymy za pomocą adresu e-mail lub profilu posiadanego w Google lub Facebooku. Można potem śledzić profile innych użytkowników, przeglądać status własnego konta czy, co najlepsze w tym wypadku, po prostu odkrywać świat widziany oczami innych. Obrazy podzielone są na różne kategorie, takie jak: pejzaże, wydarzenia, osobiste. Dostępna jest opcja umożliwiająca przeglądać je wg lokalizacji na mapie świata. W rezultacie, Sphere da nam coś w stylu Google Earth.

Ograniczenia!
Wymagane jest założenie konta, co można zrobić za pośrednictwem adresu e-mail bądź posiadanego już profilu w serwisie Google czy Facebook. Z funkcji nagrywania korzystać mogą tylko nieliczne, wybrane urządzenia (szczegóły w opisie).

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
SphereSphere dla Android
2015-09-19

Ilość pobrań: 28 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Sphere