w
googluj
pl

Periscope 1.24.6.46


ico
Periscope jest to aplikacja wydana na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android (dostępna jest też wersja dla iOS), której producentem jest Twitter. Tym samym jest to pierwsza aplikacja Twittera dostępna dla Androida, która nie jest samym Twitterem. Motto ich nowego programu brzmi: "Poznawaj świat z czyjejś perspektywy". Sama nazwa odnosi do przyrządu optycznego, dzięki któremu obserwować można przedmioty znajdujące się poza polem widzenia obserwatora. Najprostszym praktycznym przykładem jest peryskop będący na wyposażeniu okrętów podwodnych. Odniesienie to do aplikacji twórców słynnego serwisu społecznościowego jest takie, że Periscope udostępnia funkcję transmitowania wideo na żywo z dowolnego miejsca - pozostali użytkownicy będą zatem na ekranach swoich smartfonów czy tabletów "poznawać świat z perspektywy autora transmisji". Tak, jak na Twitterze, możemy być twórcami przekazu albo jego odbiorcami. Gdy ktoś transmituje, dzieli się nie tylko obrazem, ale również dźwiękiem i lokalizacją (opcjonalnie). Potencjalni widzowie mogą z kolei wchodzić w interakcję z autorem, a to przez komentowanie transmisji, a to przez oznaczanie jej serduszkiem (polubieniem jej). To wszystko odbywa się na podobnej zasadzie, jak w wypadku każdego serwisu społecznościowego - Persicope jest zresztą niczym innym, jak rozszerzeniem potencjału właściwego Twittera.

W związku z tym, aby w ogóle móc korzystać z programu, musimy koniecznie posiadać konto na Twitterze, ponieważ wymagane jest logowanie za jego pośrednictwem już po pierwszym uruchomieniu. Jeśli dotychczas konta nie założyliśmy, Periscope nam to umożliwi. (W pierwszej kolejności trzeba podać numer telefonu; zostanie na niego wysłany wiadomością SMS "kod potwierdzenia"). Zobaczymy następnie propozycję osób, które warto obserwować, a przygotowaną na bazie naszego konta na Twitterze. Odnośnie głębszego współdziałania z serwisem głównym, Periscope daje też szansę bezpośredniego przechodzenia do oglądania transmisji z linków umieszczonych na Twitterze. W sytuacji, w której ktoś rozpoczyna nadawanie, obserwujący dostają powiadomienie i będą mogli od razu dołączyć. Jeżeli jednak transmisja zostanie zakończona, istnieć będzie możliwość jej odtworzenia; funkcja ponownego odtworzenia uzależniona jest od woli twórcy transmisji, który może ją usunąć w dowolnej chwili; sama z siebie opcja dostępna jest tylko przez 24 godziny. Nie ma przymusu transmitowania na cały świat, gdyż autor ma też sposobność ograniczenia jej tylko do wybranych osób. Zarówno zakres widzów, jak i udostępnienie tweeta z linkiem do transmisji, wybrać można przed rozpoczęciem nadawania.

Ograniczenia!
Logowanie za pośrednictwem Twittera jest wymagane. Możliwe jest utworzenie konta; w tym wypadku trzeba m.in. podać numer telefonu.

Wymagania!
Android 4.4 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
PeriscopePeriscope dla Android
2018-11-10

Ilość pobrań: 13 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Periscope
avatararrow
~Michał | 2015.10.14 00:27
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Witam. Mam problem z aplikacją. Otóż podczas transmisji na żywo transmitowany jest tylko sam dźwięk a obraz już nie. W czym może tkwić problem? Mam LG G2. Proszę o pomoc. Z góry dziekuję!
Periscope