w
googluj

Fluent Mail 1.0.9


ico
Fluent Mail jest to klient poczty elektronicznej, który dostępny jest na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Program wspiera popularne serwisy e-mailowe: Gmail, Yahoo!, Outlook, AOL oraz iCloud, a także protokoły POP3 i jego następcę, IMAP. Szybko można z niego korzystać, gdyż początkowy ekran automatycznej konfiguracji zapewnia wybranie konta Google już powiązanego z systemem. Prócz tego można wpisać inny adres bądź przejść do konfiguracji ręcznej, polegającej na wyborze protokołu i wpisaniu podstawowych informacji nt. konta.

Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym we Fluent Mail jest Quick Views - funkcja pozwalająca rzucić okiem na zawartość wiadomości e-mail bezpośrednio z poziomu skrzynki odbiorczej. Korzystanie z Quick Views jest intuicyjne, gdyż polega jedynie na tapnięciu w nagłówek e-maila, który chcemy podejrzeć. Sam zaś podgląd udostępniany jest w formie wyskakującego okienka. Okienko podglądu nie zakrywa paska akcji - zostaje wyświetlone pod nim. Tapnięciem w podgląd ogląda się szczegóły wiadomości. Kolejna nietuzinkowa funkcja, i chyba jeszcze ciekawsza, to "wyciszenie nadawcy" (ang. "mute sender"). Można oznaczyć wybrane wiadomości przychodzące do skrzynki jako automatycznie przeczytane. To może być świetne wyjście w sytuacji, w której otrzymujemy newslettery itp. typy wiadomości, ale nie chcemy być o nich powiadamiani czy zastanawiać się nad nimi w trakcie porządkowania skrzynki. Po prostu: chcemy je mieć, ale nie są w żadnym razie kluczowe.

Autorzy postarali się też o zaimplementowanie gestów w skrzynce odbiorczej. Przesunięciem palcem po nagłówku w lewo bądź w prawo możemy przejść do wykonania konkretnych akcji. Jakich? Domyślnie: w lewo - to wysłanie do archiwum; w prawo - otworzenie menu "więcej akcji". Należą się jednak aplikacji kolejne/większe brawa, a być może nawet aplauz, gdyż to w gestii użytkownika leży ich ostateczny dobór. Propozycje, jakie mamy w ustawieniach globalnych, to oprócz wymienionych: przeniesienie wiadomości do innego folderu, przeniesienie wiadomości do kosza, skomponowanie odpowiedzi, skomponowanie odpowiedzi do wszystkich, wyciszenie nadawcy (w nawiązaniu do wyżej opisanej funkcji). W kwestii wizualnej, program oferuje kilka motywów graficznych tła; w tym czarny i szary. Umożliwia też wybór ścieżki zapisywania załączników (domyślnie zapisywane są w katalogu "Download") czy ustawienia kodu PIN, który uniemożliwi osobom, którym smartfona użyczyliśmy na chwilę ("Zobaczcie ten film z YouTube'a!"), otworzenie interfejsu Fluent Maila. Należy jednak uważać: domyślnie zapytanie o kod pojawia się po 30 sekundach - wymusić można jednak natychmiastowe.

Jak więc widać, aplikacja udostępnia nam dużo interesujących funkcji i opcji. Robi wrażenie! Co do minusów, to pomimo dość sporej liczby skórek, do użytku nadają się właściwie tylko 2-3. Tak naprawdę, wizualnie mogłoby być lepiej również w innych aspektach - i gdyby tak było, Fluent Mail mógłby stanąć w szranki z najlepszym w swojej kategorii. Niby chodzi tu tylko o obsługę poczty, ale czyż przebywanie w Gmailu nie jest przyjemne? Z drugiej jednak strony, produkt Google, który siłą rzeczy (Android to system Google'a) jest pewnym ważnym odnośnikiem i miarą doskonałości - nie udostępnia nam wszystkiego, co mógłby, wobec czego sam nie jest doskonały. Dlatego też jeśli chcielibyśmy poznać ciekawą, choć również niedoskonałą alternatywę, Fluent Mail warto na pewno przetestować.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Fluent MailFluent Mail dla Android
2015-09-10

Ilość pobrań: 4 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Fluent Mail