w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 812
Wszystkich postów: 939806
Wszystkich tematów: 139188

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7816 dni

Advanced EFS Data Recovery 4.54.63


Advanced EFS Data Recovery - narzędzie do odzyskiwania zaszyfrowanych informacji. Głównym zadaniem aplikacji jest deszyfrowanie plików chronionych mechanizmem EFS (Encrypting File System), znanym z systemu Windows 2000 i nowszych wydań. Program pozwoli na przywrócenie danych zabezpieczonych technologiami DESX/3DE3/AES. Całość wyróżnia się prostą obsługą i stosunkowo szybkim działaniem.

Aplikacja może działać na dwa sposoby. Dla mniej doświadczonych przygotowano kreator, który przeprowadzi użytkownika przez wszystkie niezbędne operacje w trybie "krok po kroku". Bardziej zaawansowani odbiorcy skorzystają natomiast z trybu eksperckiego, pozwalającego na precyzyjne dobranie ustawień. Główne okno zostało podzielone na trzy karty, na których znajdziemy kolejno: listę danych związanych z EFS, listę zaszyfrowanych plików, drzewiastą strukturę danych zgromadzonych na dysku twardym. Za pomocą przycisku "Scan for keys" rozpoczniemy proces odzyskiwania. Program przeskanuje rekordy MFT, a następnie znajdzie i zdeszyfruje klucze prywatne. Użytkownik może zdefiniować hasło, dodać certyfikat, wczytać słownik w postaci pliku tekstowego lub formatu DIC, a także skorzystać z eksportu/importu. Następnie należy określić, które pliki chcemy odzyskać. Oprócz wspomnianej już opcji automatycznego wyszukiwania, dane możemy wskazać manualnie. Aplikacja zbada, które pozycje da się zdeszyfrować, natomiast bardziej ogólną statystykę znajdziemy w dolnej części okna.

Co ciekawe, Advanced EFS Data Recovery może także zapisywać szczegółowe logi z wykonywanych operacji. Wystarczy określić lokalizację pliku, tryb działania i maksymalny rozmiar. Do aplikacji została dołączona dokumentacja, która w przystępny sposób wyjaśnia tajniki obsługi interfejsu i kwestie typowo techniczne. Warto zapoznać się z tymi materiałami w razie jakichkolwiek problemów.

Ograniczenia!
Program jest dostępny w wersji demonstracyjnej. Ograniczenie polega na deszyfrowaniu pierwszych 512 bajtów pliku - reszta jego zawartości jest wypełniana zerami. Aby znieść tą niedogodność, należy zakupić pełne wydanie.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Advanced EFS Data RecoveryAdvanced EFS Data Recovery 4.54.63
Wersja stabilna
30.38 MB | 2021-11-15

Ilość pobrań: 557 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Advanced EFS Data Recovery