w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 233
Wszystkich postów: 904355
Wszystkich tematów: 127535

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6563 dni

Xyvos System Explorer 1.0


Xyvos System Explorer – program, który umożliwi dostęp do wielu informacji o systemie. Narzędzie to wyświetla aktualne informacje na temat procesów, połączeń sieciowych i wpisów autostartu.

Można powiedzieć, że Xyvos System Explorer jest czymś w rodzaju rozbudowanego menedżera zadań Windows. Nie jest to jednak do końca prawdą, gdyż program nie udostępnia informacji na temat bieżącego obciążenia sprzętu. Narzędzie pokazuje jednak aktywne procesy, opatrzone numerem PID, ścieżką dostępu, krótkim opisem, nazwą firmy i statusem. Co więcej, każdy proces możemy zakończyć – wystarczy kliknąć na daną pozycję prawym klawiszem i wybrać odpowiednią pozycję z menu kontekstowego. Po wywołaniu menu zauważymy też, że program umożliwia wyszukiwanie informacji w internecie na temat każdego procesu.

Zakładka TCP/UDP to miejsce, gdzie otrzymamy informacje na temat wszystkich połączeń, jakie nawiązują poszczególne aplikacje z siecią. Nazwa programu, numer PID, rodzaj używanego protokołu, adresy sieciowe – to tylko niektóre informacje, jakie znajdziemy w tej zakładce. Tutaj także, tak jak w poprzedniej karcie, możemy zakończyć wybrane połączenie lub odszukać w internecie informacje na wybrany temat.

Program udostępnia jeszcze krótkie informacje na temat elementów startujących razem z systemem. W zakładce AutoRun Entries znajdziemy wpisy autorun z rejestru. Mamy tutaj możliwość usunięcia wybranych wpisów.

Niewielkie rozmiary i prosta funkcjonalność, a co za tym idzie, prostota obsługi, sprawiają, że program stanowi ciekawą propozycję. Dodatkowym atutem narzędzia jest fakt, że działa ono bez instalacji.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Xyvos System ExplorerXyvos System Explorer 1.0
Wersja stabilna
0.25 MB |2011-09-02

Ilość pobrań: 183 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Xyvos System Explorer