w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 167
Wszystkich postów: 905180
Wszystkich tematów: 127816

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7243 dni

virtualPhotographer 1.5.6


virtualPhotographer to wtyczka do Adobe Photoshop, Photoshop Elements, Corel Paint Shop Pro Photo X2, a także innych popularnych aplikacji do obróbki grafiki. Plugin pozwala na zastosowanie i kalibrację ponad 200 gotowych, profesjonalnych filtrów i efektów o wysokiej jakości, również w trybie wsadowym (nakładanie większej ich liczby na zdjęcie w pojedynczym procesie), możliwy jest także zapis efektów skonfigurowanych według preferencji użytkownika.

Wtyczka pozwoli na korzystanie z szeregu filtrów i efektów np. dostosowywanie ziarna filmu, kolorów, czerni i bieli, użycie tzw. soft focus, wysokiego kontrastu, polaryzacji, podczerwieni, gradientu, czy cross processingu. Wprowadzane modyfikacje można obserwować w okienku podglądu zdjęcia, jeszcze przed ich zatwierdzeniem. Podgląd posiada pasek postępu przetwarzania grafiki przez dany efekt oraz opcje powiększania i pomniejszania obrazu, dopasowywania go do wielkości okienka, a także obserwowania zmian tyko na połowie fotografii.

Filtry i efekty podzielono na trzy główne kategorie:

• ogólne – efekty wbudowane we wtyczkę oraz efekty z folderów aplikacji do obróbki grafiki, z jakiej aktualnie korzystamy (katalogi związane z efektami koloru, czerni i bieli, folder dodatkowych efektów), a także filtry i efekty zapisane przez nas w katalogu ulubionych. Dla każdego z efektów możemy dostosowywać parametr kompensacji naświetlenia.
• film fotograficzny – wybór emulsji dla filmu i slajdu, można korzystać z emulsji normalnej lub podwyższonej, kontrola jasności i kontrastu, kilka typów czułości kliszy na światło (25, 100, 400, 800 i 1600 ASA), regulowanie poziomu ziarna,
• styl fotografii – oryginalny, filtr czerwony, niebieski i zielony, bazowy kolor dla desaturacji lub czerni i bieli, wybór stylu i koloru dla efektu oraz ustalenie rodzaju zabarwienia dla czerni i bieli, zapisywanie efektów lub dodawanie ich do kolejki przetwarzania w trybie wsadowym, w celu użycia całego zbioru filtrów i efektów w pojedynczym procesie.

Interfejs graficzny wtyczki jest dość archaiczny, być może przekłada się to na wyższą szybkość jej działania. Z obsługą virtualPhotographer powinni poradzić sobie także mniej zaawansowani użytkownicy, chociaż muszą wziąć po uwagę, że bez większej wiedzy o fotografii, osiągnięcie pożądanych rezultatów może zająć im trochę czasu. Na stronie producenta dostępne są instrukcje dotyczące korzystania z pluginu, ale nie zawierają one informacji o wszystkich oferowanych filtrach i efektach, co jest oczywiste, biorąc pod uwagę ich ogromną liczbę.

Wymagania!
Adobe Photoshop CS4, Photoshop Elements 7, Corel Paint Shop Pro Photo X2. Obsługiwane są także starsze wersje tych aplikacji, wtyczkę należy zainstalować w odpowiednim folderze dla każdej z nich, szczegóły można znaleźć na stronie producenta.
Plugin nie działa w 64 bitowym Photoshop CS4, jednak powinien funkcjonować prawidłowo w systemie opartym na architekturze 64-bit i w wersji 32 bitowej tego wydania Photoshopa. Możliwe jest również wykorzystanie wtyczki w innych aplikacjach do obróbki grafiki, o ile wspierają one pluginy w formacie 8BF.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
virtualPhotographervirtualPhotographer 1.5.6
Wersja stabilna
0.63 MB | 2013-09-23

Ilość pobrań: 303 | W tym miesiącu: 10 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (0)
virtualPhotographer