w
googluj

PhotoArtista Oil 2.53


PhotoArtista Oil to proste w obsłudze narzędzie, służące do przekształcania fotografii cyfrowych i statycznej grafiki komputerowej w obrazy olejne, wyświetlane na ekranie monitora. Aplikacja automatycznie nakłada wybrany efekt farby olejnej na daną grafikę, stosowane są specjalne algorytmy, zapewniające wysoką jakość tworzonego w ten sposób obrazu. Użytkownik może skorzystać z dwóch stylów, odnoszących się do typowego malarstwa olejnego oraz impresjonizmu. Każdy ze stylów daje dostęp do 25 gotowych motywów, które zawierają różnorodne domyślne ustawienia dotyczące stylu i rozmiarów pędzla, liczby śladów włosia, widzialności tekstury płótna, stopnia rozmieszczenia widocznych pociągnięć pędzla, tonacji barw, wzmocnienia kolorów, wielkości obrazu w stosunku do krawędzi płótna, można także wybrać kolor płótna oraz skorzystać z gotowych wzorców krawędzi.

Aplikacja pozwala na dowolne modyfikowanie wszystkich powyższych ustawień dla motywów domyślnych, oprócz tego możemy także dodawać własne, nowe motywy i usuwać z zestawu te już w nim istniejące. Dostępne są opcje losowej generacji ustawień w poszczególnych szablonach lub we wszystkich motywach jednocześnie. Obraz umieszczony w przestrzeni roboczej można przesuwać w jej obrębie, powiększać i pomniejszać, a także kadrować, wybierając jedynie interesujące nas fragmenty. Aplikacja zapamiętuje historię zmian i pozwala na wycofywanie lub ponawianie modyfikacji (niestety, tylko zgodnie z kolejnością ich wprowadzania). Dostępny jest również szybki podgląd oryginalnego obrazu. Narzędzie obsługuje większość popularnych formatów obrazów, producent nie podaje niestety więcej szczegółów na temat wspieranych typów plików.

Szata graficzna programu jest bardzo elegancka, interfejs cechuje się nowoczesnym układem, przyciskami itd., wszystkie opcje są łatwo dostępne i czytelne. Intuicyjna obsługa aplikacji nie przysporzy nikomu problemów, każdy użytkownik z łatwością wykona konwersję wybranej fotografii czy innej grafiki na obraz olejny. Jedyne, co może denerwować, to brak przycisków pozwalających na wyjście z trybu pełnego ekranu lub pomniejszenie okna głównego. Na szczęście wystarczy skorzystać z klawiatury i skrótu CTRL+ ESC, aby uzyskać dostęp do paska zadań Windows. Z racji prostoty obsługi, producent programu nie dostarcza żadnego pliku pomocy ani szczegółowych instrukcji, w witrynie JixiPix można jednak znaleźć niewielki samouczek. W samej aplikacji wyświetlane są krótkie podpowiedzi, zaraz po umieszczeniu kursora myszki na danym ustawieniu,.

Ograniczenia!
Wersja Demo nie pozwala na zapisywanie obrazów. Pełną wersję programu można nabyć poprzez witrynę producenta.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
PhotoArtista OilPhotoArtista Oil 2.53
Wersja stabilna
81.26 MB | 2015-01-14

Ilość pobrań: 367 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
PhotoArtista Oil