w
googluj

Photo Vacuum Packer 2010.3


Photo Vacuum Packer to aplikacja służąca do tworzenia zoptymalizowanych kopii zdjęć. Stworzone w programie obrazy zajmują nawet do 50% mniej miejsca na dysku niż oryginały, choć ich wymiary i proporcje mogą pozostać bez zmian, podobnie jak pierwotne pliki (zoptymalizowane kopie zapisywane są w osobnym folderze, nie musimy zatem obawiać się ich nadpisania).

Obrazowo mówiąc, aplikacja pakuje zdjęcia próżniowo, zamiast powietrza wysysając z nich zbędne bity. Trzy główne metody działania programu to:
• Powtórna kompresja: często zdarza się, że nawet skompresowane zdjęcia zajmują więcej miejsca, niż to konieczne. Taka przypadłość, według słów producenta, często trapi nowoczesne aparaty cyfrowe. Przepakowanie (powtórna kompresja) zapewnia zmniejszenie rozmiaru plików przy zachowaniu oryginalnych parametrów obrazu.
• Zmiana rozmiaru (opcjonalna): aparaty wyposażone w matryce o rozdzielczości kilkunastu megapikseli tworzą zdjęcia tak wielkie, że można je drukować na plakatach. Niestety, w parze z wielkością nie zawsze idzie jakość, i często na takich zdjęciach obecne są zakłócenia i niedoskonałości. Zmniejszenie ich w programie Photo Vacuum Packer pozwala na zaoszczędzenie miejsca na dysku, i jednocześnie redukcję optycznych wad.
• Zmiana formatu (opcjonalna): jak wiadomo, obrazy w formacie BMP zajmują dużo więcej miejsca, niż grafiki JPEG. Zmiana formatu pozwala nawet na 20-krotną redukcję wagi pliku, choć – niestety – ewentualna przezroczystość zostanie utracona w tym procesie. Możliwe jest też konwertowanie na JPEG innych formatów (PNG, TIFF etc.) przy zachowaniu metadanych.

Co więcej, aplikacja umożliwia wyszukiwanie i kasowanie duplikatów zdjęć, a nawet całych folderów, zawierających identyczną treść.

Photo Vacuum Cleaner to dobry program dla osób przechowujących na dysku wielkie ilości zdjęć i obrazów. Ta bezpłatna i szybka aplikacja potrafi znacząco ograniczyć rozmiary naszej biblioteki graficznej bez pogarszania jakości poszczególnych elementów. Jeżeli szukasz programu do zmniejszania rozmiarów zdjęć to Photo Vacuum Packer powinien dobrze spełnić swoje zadanie.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Photo Vacuum PackerPhoto Vacuum Packer 2010.3
Wersja stabilna
1.11 MB | 2013-10-03

Ilość pobrań: 300 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Photo Vacuum Packer