w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 228
Wszystkich postów: 904416
Wszystkich tematów: 127562

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6611 dni

TweakNow PowerPack 4.6.0


TweakNow PowerPack - rozbudowany program służący do optymalizacji systemu operacyjnego. Program pozwala na kompleksowe usprawnienie działania komputera i zwiększenie jego funkcjonalności. Modułowy podział funkcjonalności i spora liczba oferowanych opcji to główne zalety tego wartego uwagi narzędzia.

TweakNow PowerPack wyposażony jest w szereg odrębnych komponentów, mogących z powodzeniem zastąpić inne, konkurencyjne aplikacje. Wśród nich warto wyróżnić zwłaszcza:

• Zbieranie i wyświetlanie podstawowych informacji o ustawieniach systemowych i podzespołach komputera (procesor, pamięć operacyjna, dysk twardy, karta graficzna, monitor, karta sieciowa, drukarka i faks, mysz i klawiatura). Dla bardziej zaawansowanych użytkowników producent przygotował szczegółowe funkcje raportujące, pozwalające na zdobycie niemal każdej istotnej informacji o komponentach komputera i zapisanie wygenerowanego raportu do pliku tekstowego. Dostępny jest także monitor, wyświetlający poziom temperatury i obciążenia poszczególnych podzespołów.

• Funkcja pozwalająca na tworzenie tak zwanych wirtualnych pulpitów. Dostępnymi obszarami roboczymi (maksymalnie cztery) można zarządzać za pomocą ikonki w zasobniku systemowym lub skrótów klawiaturowych.

• Tworzenie skrótów do aplikacji z dodatkowymi parametrami, takimi jak priorytet działania czy opcjonalne przełączniki.

• Moduł do optymalizacji zużycia pamięci RAM. Pozwala na określenie minimalnej i docelowej ilości wolnej przestrzeni, sposobu uwalniania nieużywanych zasobów, powiadomień dźwiękowych, skrótów klawiaturowych oraz wyglądu ikony w zasobniku.

• Prosta lista aktywnych procesów, z możliwością posortowania według zużycia pamięci operacyjnej, nazwy, priorytetu, ścieżki, identyfikatora czy ilości wątków. Dostępne są również bardziej szczegółowe dane oraz możliwość szybkiego zabijania wybranych procesów i przydzielanie im priorytetów.

• Funkcja automatycznego wyłączania komputera po upływie zadanego czasu.

• Menadżer zainstalowanego oprogramowania, pozwalający na szybkie usunięcie wybranych aplikacji, edycję wybranych właściwości oraz kasowanie niepotrzebnych wpisów. Moduł wyświetla informacje na czytelnej liście, przechowując również historię wykonywanych operacji.

• Funkcje umożliwiające na wyczyszczenie śladów używania komputera, w tym dane przeglądarek internetowych (pliki tymczasowe, ciasteczka, historia odwiedzanych stron i pobieranych plików, hasła, dane formularzy), zrzuty pamięci, logi administratorskie i inne wrażliwe informacje. Każdy usuwany zasób można w razie konieczności podejrzeć.

• Prosty moduł do zarządzania aplikacjami uruchamianymi w trakcie startu systemu. Oprócz standardowego dodawania, usuwania i wyłączania poszczególnych zasobów, można zarządzać autostartem dla każdego użytkownika.

• Czyszczenie dysku z plików tymczasowych. Narzędzie rozpoznaje niepotrzebne pliki po rozszerzeniach (można także dodawać własne pozycje i usuwać już istniejące). Skanowanie można ustawić dla każdej z partycji, z opcją wyłączenia wybranych katalogów oraz stworzenia kopii bezpieczeństwa.

• Analiza zużycia zasobów dysku twardego. Moduł pozwala na wyświetlenie ilości miejsca na poszczególnych partycjach wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi wybranych katalogów (objętość, liczba plików i folderów, procentowy udział zajmowanej powierzchni).

• Czyszczenie rejestru systemowego ze zbędnych wpisów. Dostępne są trzy tryby skanowania - szybki, pełny i użytkownika (z możliwością ustawienia sektorów objętych wyszukiwaniem). Wybrane wartości można w prosty sposób następnie zoptymalizować, podejrzeć w edytorze rejestru lub wykluczyć na rzecz kolejnych skanowań.

• Moduł pozwalający na przeprowadzenie szybkiej defragmentacji rejestru, w tym kluczowych i najczęściej używanych jego gałęzi.

• Bezpieczne usuwanie danych z dysku twardego. Wybrane pliki i katalogi można nadpisać za pomocą jednego z dostępnych algorytmów.

• Moduł pozwalający na dokonanie optymalizacji wybranych opcji systemu operacyjnego, w tym funkcji niedostępnych w standardowych kontrolkach panelu sterowania i dialogach konfiguracyjnych. Dostępne przełączniki umożliwiają na dostosowanie zachowania systemu do potrzeb użytkownika. W łatwy sposób można zmienić zachowanie Eksploratora Windows, kolejność i dostępność elementów w menu Start, położenie folderów specjalnych, tło ekranu logowania, działanie ustawień sieciowych i Panelu Sterowania, ukryć ikony pulpitu czy dostosować działanie funkcji UAC. W sumie producent wyposażył aplikację w kilkadziesiąt interesujących opcji.

• Panel pozwalający na automatyzację procesu optymalizacji. Moduł dokonuje wybrane przez użytkownika, istotne zmian w systemie operacyjnym, nie wymagając jednoczesnej interakcji i dodatkowej konfiguracji.

Co istotne, producent wyposażył aplikację w zbieranie kopii zapasowych, z możliwością ich późniejszego przywrócenia bądź skasowania. Program wyróżnia również czytelny i przejrzyście zbudowany interfejs. Każda opcja dostępna jest za pomocą kilku kliknięć - nawet mniej zaawansowani użytkownicy, nie znający języka angielskiego powinni sobie bez większych przeszkód poradzić z obsługą. Do paczki instalacyjnej dołączony jest także przyzwoity plik pomocy, wyjaśniający tajniki obsługi.

Uwaga!
W bazie programosy.pl dostępna jest również ostatnia, darmowa wersja 4.10

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (6 głosów)

Strefa Download programu
TweakNow PowerPackTweakNow PowerPack 4.6.0
Wersja stabilna
10.3 MB | 2015-07-29

Ilość pobrań: 1170 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (2)
TweakNow PowerPack
avatararrow
~lux | 2012.05.20 21:48
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Podobno od wersji 4.1.0 jest to trial.Wersja 4.1.6 na innych stronach jest jako trial.
TweakNow PowerPack 4.1.6
avatararrow
~Zębol | 2011.06.20 23:49
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nieźle to rozbudowane, testował ktoś?