w
googluj

Romeo Portable 2.0


Romeo Portable to przenośna wersja programu, dzięki któremu wykadrujemy wybrane zdjęcie, zmodyfikujemy rozmiar do odpowiadającego jednej z czterech telewizyjnych rozdzielczości (SD, HD, FullHD lub 4K) oraz zmienimy jego format. Będzie to operacja nie tylko szybka, ale również wygodna, dzięki obsłudze metody "przeciągnij i upuść" (drag and drop), pozwalającej dużo szybciej importować do programu wybrane fotografie.

Praca z Romeo sprowadza się do kilku prostych kroków. Zaimportowane zdjęcie wyświetlane jest w głównym oknie, a dostępne narzędzia na czytelnym pasku. Będziemy mogli dzięki nim aktywować tryb kadrowania, w którym za pomocą myszy zaznaczymy interesujący nas do przycięcia fragment pliku graficznego. Z kolei rozwijana lista pozwoli wybrać docelową rozdzielczość pliku: do dyspozycji użytkownika pozostają typowe formaty telewizyjne - rozdzielczość SD (720x780px), HD (1280x720px), FullHD (1920x1080px) oraz zyskujące coraz większą popularność 4K (3840x2160px). Zastosowane ustawienia można w każdej chwili wyzerować do wartości domyślnych lub cofnąć ostatni tylko ostatni krok.

Ustawienia programu pozwalają zdefiniować w jakiej jakości oraz formacie mają być zapisywane po edycji zdjęcia (dostępny jest plik JPG, PNG, GIF, TIFF oraz BMP). Dostępna jest także selekcja algorytmu zmniejszającego (3 opcje do wyboru) oraz możliwość aktywowania automatycznego polepszania zdjęć i wykorzystania efektu przezroczystości. Dodatkiem jest możliwość wykonania zrzutu całego ekranu pulpitu, który zostaje automatycznie zaimportowany do programu w celu dalszej obróbki.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Romeo PortableRomeo Portable 2.0
Wersja stabilna
1.08 MB | 2014-10-13
przejdź Wersja instalacyjna Romeo

Ilość pobrań: 145 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Romeo Portable