w
googluj
pl

7GIF Portable 1.2.2.1298


7GIF Portable – przenośne wydanie darmowego i lekkiego programu 7GIF, który pozwala na wygodne przeglądanie/odtwarzanie animowanych obrazów w formacie GIF. Przeglądarka fotografii Windows nie oferuje już tej funkcjonalności (od Windows Vista), tak więc program może z powodzeniem służyć jako jej alternatywa w tym zakresie.

W 7GIF wyświetlimy animacje GIF dostępne w wybranej lokacji, powiększymy lub powiększymy podgląd obrazu, wstrzymamy, wznowimy lub zatrzymamy animację, przewiniemy ją do momentu początkowego, a także przyśpieszymy bądź zwolnimy prędkość jej odtwarzania. Ponadto można przechodzić do kolejnych klatek animacji (wprzód lub wstecz), jak również zapisywać klatki (pojedyncze albo wszystkie) jako obrazy JPG, PNG, BMP, TIF, WMF i statyczne GIF-y. Dostępna jest także opcja wydruku aktualnie widocznej klatki. Program pozwala na przeglądanie animowanych GIF-ów w skalowalnym oknie albo w trybie pełnego ekranu. Można wyświetlać grafikę w rozmiarze oryginalnym albo dopasować jej rozmiary do wielkości okna. W razie potrzeby będziemy w stanie zmienić kolor tła pod animacją oraz ukryć pasek narzędziowy programu. Warto wspomnieć także o wyświetlaniu okna 7GIF na wierzchu innych okien, możliwości szybkiego usuwania GIF-ów z nośnika danych oraz prostym podglądzie właściwości obrazu. Wiele z funkcji 7GIF uruchomimy za pomocą skrótów klawiaturowych. Obrazy można dodawać do programu albo za pomocą metody przeciągnij i upuść (przenoszenie GIF-ów z okien Eksploratora Windows), albo poprzez opcję Otwórz. Poza tym dostępna jest również funkcja pozwalająca na skojarzenie plików GIF z aplikacją (będą domyślnie otwierane w 7GIF).

W ustawieniach zaawansowanych skorzystamy z kilku istotnych opcji – zapamiętywania położenia i rozmiarów okna programu przy wyjściu z 7GIF, zapętlania animacji w nieskończoność, zatrzymywania animacji, gdy okno programu jest w tle innych okien, różnych reguł dopasowania wymiarów obrazu względem okna programu, podglądu miniaturek GIF-ów na pasku zadań Windows, opcji autostartu programu wraz z rozruchem systemu, a także funkcji skojarzenia plików GIF z programem.

Wersja Portable zapisuje ustawienia tylko w swoim głównym katalogu, przez co jest całkowicie przenośna i może działać np. z poziomu pendrive’a czy dysku zewnętrznego na różnych PC, zachowując przy tym naszą konfigurację. Edycja Portable nie ingeruje w rejestr Windows, chyba że skojarzymy pliki GIF z programem.

Interfejs graficzny 7GIF Portable jest dość skromny wizualnie, ale jednak przyjemny dla oka. Mniej zaawansowani użytkownicy nie powinni mieć żadnych kłopotów z obsługą programu. Twórcy 7GIF nie przygotowali pliku pomocy. W ich witrynie można zapoznać się z krótkim działem FAQ programu.

Wymagania!
7GIF wymaga bibliotek .NET Framework w wersji 3.5 lub wyższej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (6 głosów)

Strefa Download programu
7GIF Portable7GIF Portable 1.2.2.1298
Wersja stabilna
0.4 MB | 2017-05-09
przejdź Wersja instalacyjna 7GIF

Ilość pobrań: 819 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
7GIF Portable