w
googluj

Easy Photo Resize Portable 1.5.3.42


Easy Photo Resize Portable jest programem umożliwiającym grupowe zmienianie rozmiaru zdjęć w formacie JPG (z zachowaniem metadanych Exif) lub TIFF, jest to wersja przenośna, która nie wymaga instalacji w systemie. Program bazuje na podanych przez użytkownika proporcjach procentowych lub wprowadzoną wprost rozdzielczością. Pliki należące do grupy edytowanych nie muszą należeć do tego samego katalogu na dysku komputera. Możliwa jest jednoczesna obsługa zdjęć z dowolnych lokalizacji, wliczając w to dowolne partycje dysków oraz pamięci przenośne, np. pendrive'y.

Program jest bardzo prosty w obsłudze, ponieważ cały proces zmiany rozmiaru zdjęć został zorganizowany w formie kreatora, którego kolejne kroki w odpowiedniej kolejności przeprowadzają użytkownika przez niezbędne ustawienia i opcje. W pierwszej kolejności poproszeni zostaniemy o wskazanie odpowiednich zdjęć lub całych folderów, które chcemy poddać zmianie rozmiarów. Eksplorator wyświetla na tym etapie duże okienko, w którym przedstawiona jest struktura drzewiasta folderów znajdujących się na dyskach komputera. Wystarczy zaznaczyć interesujące nas pozycje, które automatycznie dodane zostaną do listy, a następnie kliknąć przycisk Next, który przeniesie nas do kolejnych ustawień.

Wśród nich czeka nas jeszcze wybór odpowiedniego pomniejszenia zdjęć (jeśli zainteresowani jesteśmy podaniem procentowego wskaźnika), bądź ustalenie konkretnej rozdzielczości. Ta druga opcja może okazać się szczególnie przydatna na przykład osobom, które chcą publikować swoje fotografie na blogach, gdzie stawiane są pewne wymagania odnośnie maksymalnej rozdzielczości udostępnianego pliku. Warto dodać, iż program cechuje się dużą szybkością działania, dzięki czemu stanowi ciekawą propozycję dla wszystkich osób szukających ułatwienia w codziennej pracy ze zdjęciami i automatyzacji ich pomniejszania.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 2.0 lub nowszej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Easy Photo Resize PortableEasy Photo Resize Portable 1.5.3.42
Wersja stabilna
0.71 MB | 2014-12-21
przejdź Wersja instalacyjna Easy Photo Resize

Ilość pobrań: 382 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Easy Photo Resize Portable