w
googluj
pl

Icecream Image Resizer Portable 1.07


Icecream Image Resizer Portable – przenośna wersja darmowego, niewielkiego programu Icecream Image Resize, który pozwala na szybkie i wygodne zmienianie wymiarów zdjęć czy innych obrazów cyfrowych. W programie możemy bez przeszkód zmodyfikować wymiary całej serii obrazów w pojedynczym zadaniu. Wspierane są pliki graficzne w formatach JPEG, JPG, PNG, BMP oraz TIFF.

Icecream Image Resizer Portable oferuje zestaw domyślnych profili, dzięki którym będziemy w stanie dostosować rozdzielczość plików graficznych (a przy okazji także ich „wagę”), tak aby jak najlepiej nadawały się do przesłania za pomocą e-mail, wykorzystania jako tło Pulpitu albo tło tablicy Facebooka, a także wyświetlenia w pełnej krasie na ekranach urządzeń mobilnych czy multimedialnych. Oczywiście można manualnie skonfigurować rozdzielczość grafik wyjściowych. Poza tym dostępne są opcje odpowiedzialne za utrzymanie proporcji oryginalnego obrazu oraz rozpoznawanie obrazów pionowych i modyfikowanie ich w taki sposób, aby nadal posiadały większą wysokość niż szerokość. Program powiadamia nas o tym, ile miejsca na dysku zajmują obrazy oryginalne, jak również ile przestrzeni dyskowej zostanie wykorzystane przez obrazy o zmodyfikowanych wymiarach. Icecream Image Resizer nie zmienia formatów plików graficznych, a jedynie modyfikuje rozdzielczość obrazów.

Pliki graficzne lub foldery ze zbiorem obrazów dołączamy do listy roboczej programu przy użyciu opcji Dodaj obraz albo Dodaj katalog. Można także skorzystać z metody przeciągnij i upuść, czyli po prostu przenieść zdjęcia/grafiki czy foldery je zawierające z okna Eksploratora Windows do listy operacyjnej. Lista wyświetla miniaturki graficzne obrazów oraz informuje nas o nazwach, formatach, rozdzielczościach i rozmiarach plików do niej załadowanych. W razie potrzeby można usunąć wybrane obrazy z kolejki przetwarzania, jak również wyczyścić listę całkowicie. Dostępna jest także funkcja wyboru katalogu docelowego dla wyjściowych obrazów. Zapiszemy je w katalogu źródłowym (z dodatkowym przyrostkiem w nazwach plików), w jego podkatalogu (tworzonym automatycznie przez program) albo w wybranym przez nas folderze. Po skonfigurowaniu interesujących nas ustawień możemy rozpocząć proces skalowania obrazów. Operacja potrwa pewną ilość czasu - szybkość jej realizacji zależy od ilości przetwarzanych plików, ich rozmiarów/rozdzielczości, wybranych parametrów wyjściowych. a także wydajności podzespołów naszego PC.

Wersja Portable przechowuje konfigurację tylko w swoim katalogu głównym, tak więc jest całkowicie przenośna i może być używana z zachowaniem tych samych ustawień na różnych PC, działając np. z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego. Edycja przenośna nie ingeruje w rejestr Windows.

Interfejs graficzny Icecream Image Resizer Portable jest nowoczesny i przyjemny dla oka. Mniej doświadczeni użytkownicy nie powinni mieć właściwie żadnych trudności z obsługą programu. Kliknięcie w opcję Pomoc wyświetli stronę z instrukcjami online (w wersji anglojęzycznej).

Uwaga!
Sposób ustawienia polskiej wersji językowej interfejsu – klikamy w opcję Settings, w otwartym oknie ustawień wybieramy Polish dla opcji Language, klikamy w Save Settings.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Icecream Image Resizer PortableIcecream Image Resizer Portable 1.07
Wersja stabilna
14.3 MB | 2015-02-05
przejdź Wersja instalacyjna Icecream Image Resizer

Ilość pobrań: 299 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Icecream Image Resizer Portable