w
googluj
pl

Vallen JPegger Portable 5.71


Vallen JPegger Portable to przenośna wersja darmowej, intuicyjnej i jednocześnie dość rozbudowanej przeglądarki graficznej Vallen JPegger. Program nie tylko pozwala na katalogowanie, przeglądanie czy proste modyfikowanie obrazów cyfrowych, ale dodatkowo posiada także moduł odpowiedzialny za organizowanie, tagowanie i odtwarzanie plików audio w formacie MP3.

Chociaż moduły eksploracyjne grafiki i dźwięku zostały ulokowane w osobnych kartach, to jednak w karcie przeglądania obrazów można wyświetlać również pliki audio i szybko odtwarzać je we wbudowanym playerze. Karta przeglądarki graficznej została zaopatrzona w eksplorator nośnika danych z funkcją wczytywania obrazów z wybranych katalogów (opcjonalnie ich podkatalogów). Lista poniżej eksploratora prezentuje wykaz plików z zaznaczonego katalogu i pozwala na szybkie załadowanie ich do głównego obszaru przeglądania obrazów. Dostępna jest także podkarta Miniatury, wyświetlająca miniatury zdjęć czy grafik z wybranego katalogu. Podkarta znika, jeżeli zdecydujemy się na prezentację miniatur w głównym obszarze przeglądania, zamiast wyświetlać w nim pojedyncze obrazy. Warto dodać, że rozmiar miniatur można skonfigurować w ustawieniach programu.

Vallen JPegger pozwala na dopasowanie wielkości aktualnie przeglądanego obrazu do obszaru podglądu, wyświetlanie tego obrazu w kilku skalach wielkości (1:2. 1:1, 2:1), jak również powiększanie i pomniejszanie widoku. Dostępny jest tryb przeglądania na pełnym ekranie - ciekawostka to możliwość zastosowania różnych skali zoomu w tym trybie. Do następnych czy poprzednich obrazów przechodzimy przy użyciu strzałek klawiatury, opcji nawigacyjnych albo przycisków myszki. Program oferuje tryb pokazu slajdów, można ustalić interwał czasowy pomiędzy kolejnymi z nich. Przydatne funkcje to zmiana rozmiarów (z dostosowaniem poziomu kompresji/jakości) oraz obracanie czy odbijanie obrazów (bezstratne w wypadku JPEG). Operacje te można wykonać na wielu grafikach w pojedynczym zadaniu. W razie potrzeby posortujemy pliki graficzne według ich właściwości, jak również zrealizujemy na nich operacje typu Przenieś, Wytnij, Kopiuj, Wklej i Usuń. Możliwe jest także tworzenie zrzutów ekranu, szybkie ustawianie obrazu jako tła Pulpitu, otwieranie obrazów w zewnętrznym edytorze graficznym, jak również przesyłanie ich na e-mail za pomocą domyślnego klienta poczty elektronicznej. Przy dołączaniu plików do programu wspierana jest metoda „przeciągnij i upuść”. Warto wspomnieć jeszcze o narzędziach służących do obracania obrazów na podstawie metadanych EXIF, wykrywania duplikatów obrazów oraz zmieniania znaczników czasu plików graficznych na zgodne czasowo z metadanymi EXIF tych grafik.

W karcie „Eksplorator muzyki MP3” program wczytuje pliki audio i pliki playlist M3U z wybranego przez nas katalogu, po czym analizuje tagi nagrań MP3 i na tej podstawie tworzy kategorie, według których możemy przeglądać i odtwarzać interesujące nas utwory. Karta oferuje moduł listy odtwarzania, pozwalający na tworzenie, wczytywanie i zapisywanie playlist (format M3U), a także na kopiowanie tytułów utworów z listy do schowka systemowego. Poza tym skopiujemy pliki wchodzące w skład playlisty do wybranej lokacji. Moduł posiada tryb auto-powtarzania oraz tryb odtwarzania losowego. Wbudowany Odtwarzacz audio jest bardzo prosty i został zaopatrzony tylko w podstawowe kontrolki, pasek wyświetlający informacje o aktualnie odgrywanym utworze oraz oś czasu. Warto wspomnieć o możliwości edycji metadanych plików MP3 oraz funkcji wyszukiwania utworów.

Vallen JPegger obsługuje około 40 wejściowych formatów graficznych, wspierane są m.in. formaty BMP, JPEG, PCX, GIF, TIFF, EPS, PNG, TGA, PSD, VST, PSP. Obrazy wczytane do programu można zapisywać w plikach wyjściowych BMP, JPG i PNG. Narzędzie pozwala również na import grafiki ze skanera, a także wydruk wieloobrazowej widokówki czy zestawu miniaturek graficznych na pojedynczej stronie. Jeżeli chodzi o obsługę formatów audio, Vallen JPegger koncentruje się głównie na plikach MP3, ale jest w stanie odtwarzać także pliki WAV oraz MID.

Wersja Portable przechowuje ustawienia tylko w podkatalogu swojego głównego folderu, tak więc jest przenośna i może być używana na różnych komputerach z zachowaniem tej samej konfiguracji, np. z poziomu pendrive’a czy dysku zewnętrznego.

Interfejs graficzny Vallen JPegger Portable jest dość skromny wizualnie, ale oferuje wygodny dostęp do wszystkich istotnych funkcji przeglądarki graficznej. Mniej doświadczeni użytkownicy powinni bez problemów poradzić sobie z obsługą programu. W razie potrzeby można otworzyć rozbudowany plik pomocy, dostępny w angielskiej wersji językowej.

Uwaga!
Skojarzenia z plikami graficznymi można skonfigurować za pomocą ustawień programu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (5 głosów)

Strefa Download programu
Vallen JPegger PortableVallen JPegger Portable 5.71
Wersja stabilna
3.51 MB | 2015-05-15
przejdź Wersja instalacyjna Vallen JPegger

Ilość pobrań: 207 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Vallen JPegger Portable