w
googluj

Vampix Portable 1.10.0.18


Vampix Portable - to prosty program do nadawania zdjęciom selektywnego efektu czerni i bieli. W praktyce pozwoli to na stworzenie czarno-białej fotografii tylko z jednym dodatkowym, wybranym przez nas kolorem. Umożliwi to uzyskanie ciekawych efektów i uwydatnienie na fotografiach interesujących nas elementów. Tego typu zabiegi często stosowane są w fotografii reklamowej oraz artystycznej, a opisywana aplikacja pozwoli w kilka prostych krokach je uzyskać (bez konieczności nauki obsługi dużo bardziej skomplikowanych narzędzi, które jednak mogą okazać się dokładniejsze).

Aby skorzystać z programu, po uruchomieniu należy wskazać zdjęcie, którego edycją chcemy się zająć. Automatycznie pokazywane jest ono w formie podglądu, ale nieco nieintuicyjnie - po prawej stronie. Wszystkie wprowadzane na bieżąco zmiany widoczne są z kolei po lewej. Aby wybrać odpowiedni kolor, który nie pozostanie zmieniony na odcienie szarości, należy na fotografii po prawej stronie wskazać odpowiednią barwę myszką (wykorzystując ikonę zakraplacza) lub ręcznie wprowadzić parametry RGB używając wartości dziesiętnych. Kolejnym krokiem jest dopasowanie intensywności działania efektu. Wykorzystujemy w tym celu suwaki po lewej stronie interfejsu. Dzięki nim dostosujemy odpowiednie poziomy maskowania; można także skorzystać z trzech predefiniowanych opcji.

Kiedy wszystko jest już ustawione i efekt nas zadowala, możemy przystąpić do zapisania stworzonego zdjęcia. Wybrać możemy nazwę oraz lokalizację pliku (nie ma obaw, że oryginał zostanie nadpisany, ponieważ program zawsze zapisuje stworzony obrazek jako osobne zdjęcie). Aplikację należy przy tym pochwalić za stosunkowo szybki zapis.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Vampix PortableVampix Portable 1.10.0.18
Wersja stabilna
2.15 MB | 2019-06-22
przejdź Wersja instalacyjna Vampix

Ilość pobrań: 145 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Vampix Portable