w
googluj

iPhotoDraw Portable 2.6


iPhotoDraw Portable to przenośna wersja programu iPhotoDraw - darmowego edytora graficznego, który został stworzony głównie z myślą o wygodnym opisywaniu bądź oznaczaniu osób, przedmiotów czy krajobrazów widocznych na fotografiach i obrazach cyfrowych.

Program oferuje bogaty zestaw narzędzi, dzięki któremu można nakładać tekst, linie, rozmaite kształty albo nawet kolejne obrazy na wybrane przez nas zdjęcia. Warto wspomnieć o liniach prostych, krzywych i eliptycznych, różnych rodzajach wielokątów, prostokątów, elips, trójkątów, skali przestrzennych, strzałek czy dymków komiksowych. Poza tym program oferuje podstawowe narzędzia zaznaczania kształtów (także wielu jednocześnie), skalowania, obracania i odwracania obiektów, przesuwania grafiki w obszarze roboczym (przy użyciu tzw. rączki), a także powiększania i pomniejszania podglądu obrazu. Dostępne są również narzędzia pikselizacji oraz rozmycia, pomocne w wypadku, gdy chcemy ukryć/zamazać dany fragment grafiki. Bez problemów można nałożyć wybrane obiekty na pozostałe wprowadzone elementy.

Panel właściwości obiektów pozwala na decydowanie o ustawieniach tekstu (rodzina, rozmiar i styl czcionki, kolor, przeźroczystość), linii (ciągłość, grubość, zakończenie strzałką, kolor, przeźroczystość) oraz wypełnienia kształtów (kolor wypełnienia, przeźroczystość, wypełnienie obrazem). Na panelu umieszczono również pole edycji już wprowadzonego tekstu (z funkcjami takimi jak wyrównania, marginesy i znaki specjalne) oraz nawigator podglądu (przesunięcie podglądu grafiki w aktualnej skali powiększenia).

iPhotoDraw został zaopatrzony również w funkcje związane z typową obróbką graficzną czy retuszem. Na wczytanym obrazie/zdjęciu można zastosować: obracanie, odwracanie i kadrowanie obrazu, regulację jasności, kontrastu, tonu i nasycenia barw, efekty/filtry - skalę szarości, sepię, płaskorzeźbę oraz odwrócenie kolorów.

Z ogólnych funkcji edycyjnych możliwych do zastosowania na obiektach/kształtach warto wymienić: wycinanie, wklejanie, kopiowanie i usuwanie, możliwość blokowania modyfikacji, wielopoziomowe cofanie i ponawianie zmian, wyrównanie rozmiarów kilku obiektów, pozycjonowanie w centrum, wyrównanie położenia według różnych reguł, ustawianie w równych odstępach, przenoszenie na wierzch lub pod spód innych obiektów, grupowanie i rozgrupowanie, zapisywanie obiektów w osobnym obrazie (JPEG, BMP, PNG, GIF). Program pozwala także na zastosowanie efektów poświaty i cienia na obiektach.

Pozostałe możliwości/narzędzia iPhotoDraw to m.in. zaawansowany wybór kolorów przy użyciu koła barw, próbnik kolorów, miarki odległości i kątów, wykorzystanie gradientów jako wzorców kolorów, tworzenie wzorców linii przerywanych, dodawanie znaków wodnych, tworzenie zrzutów ekranu, wyświetlanie linijek, siatki i linii pomocniczych.

Program otwiera pliki JPEG, BMP, PNG, GIF i TIFF, zmodyfikowane obrazy można zapisać w oryginalnym formacie, wyeksportować do pliku JPEG (z różnymi ustawieniami jakości i wymiarów), wydrukować, a także przesłać na serwer FTP. Ciekawą funkcją jest tworzenie tzw. snapshotów – aplikacja zapisuje zmiany w obrazie i wszystkie parametry kształtów w specjalnym zrzucie, po czym w razie potrzeby pozwala na przywrócenie z niego projektu do poprzedniego stanu. Wraz z postępem naszej pracy możemy tworzyć coraz więcej takich zrzutów.

Wersja Portable przechowuje konfigurację tylko we własnych podkatalogach. Dzięki temu jest w pełni przenośna i może być używana z tymi samymi ustawieniami na różnych komputerach, np. z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego. Edycja Portable nie ingeruje w rejestr Windows.

Interfejs iPhotoDraw Portable został wykonany na przyzwoitym poziomie, jest w miarę estetyczny i oferuje łatwy dostęp do najważniejszych funkcji. Mniej doświadczeni użytkownicy nie powinni mieć problemów z podstawową obsługą programu. W razie potrzeby można wyświetlić obszerny plik pomocy oraz odwiedzić dział FAQ dostępny w witrynie producenta (brak instrukcji polskojęzycznych).

Wymagania!
Program wymaga bibliotek .NET Framework w wersji przynajmniej 3.0.
W Windows XP wymagany jest Service Pack 3.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
iPhotoDraw PortableiPhotoDraw Portable 2.6
Wersja stabilna
24.91 MB | 2021-09-08
przejdź Wersja instalacyjna iPhotoDraw

Ilość pobrań: 620 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
iPhotoDraw Portable