w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 563
Wszystkich postów: 946519
Wszystkich tematów: 141354

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7836 dni

Remobo 0.72.1-2


Remobo to niewielki program, umożliwiający stworzenie prywatnej, bezpiecznej sieci typu Instant Private Network. Program jest ciekawą alternatywą dla popularnego LogMeIn Hamachi. Główną zaletą narzędzia jest działanie na wielu platformach - współpracuje zarówno z systemami z rodziny Windows, jak również mniej znanymi w naszym kraju rozwiązaniami (Mac OS X, GNU/Linux).

Do czego przyda się aplikacja? Liczba możliwych zastosowań jest spora - dzięki sieciom VPN w prosty sposób możemy współdzielić swój pulpit, przesyłać pliki do znajomych, korzystać z czatów bądź grać w gry komputerowe korzystając z trybu LAN. Wszystkie prowadzone przez nas połączenia są zaszyfrowane, dzięki czemu bezpieczeństwo wykonywanych operacji zdecydowanie wzrasta.

Program jest bardzo prosty w obsłudze. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji należy utworzyć bezpłatne konto na serwerach producenta. Proces trwa kilka sekund - wystarczy podać swój login, hasło i adres e-mail. Nie musimy dokonywać żmudnej konfiguracji połączeń sieciowych. Po założeniu konta, narzędzie jest gotowe do działania. Aby połączyć się z drugim komputerem, wystarczy dodać stanowisko robocze do listy zaprzyjaźnionych. Program wyświetla w dodatkowym oknie podstawowe parametry połączenia (wirtualny adres IP, identyfikator, nazwa hosta). Oprócz tego dla wybranych sieci możemy skonfigurować uprawnienia związane ze współdzieleniem pulpitu i połączeniem z serwerami proxy.

Narzędzie jest dostępne za darmo. Na stronie producenta znajdziemy krótką instrukcję obsługi, forum użytkowników i garść przydatnych porad.

Uwaga!
Podczas instalacji programu, należy zaakceptować monit dotyczący rejestracji sterownika sieciowego. Oprócz tego możemy zdecydować się na skopiowanie na dysk twardy dodatkowych komponentów - narzędzia do przeglądania internetu za pośrednictwem serwerów proxy (rozszerzenie Firefoksa) oraz zdalnego pulpitu VNC.

Ograniczenia!
Jedynym ograniczeniem wersji bezpłatnej jest wyświetlanie przypomnienia o możliwości wykupienia pakietu Pro. Komunikat nie jest jednak uciążliwy - wyświetla się tylko podczas zamykania programu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
RemoboRemobo 0.72.1-2
Wersja stabilna
9.29 MB | 2013-05-01

Ilość pobrań: 1191 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Remobo