w
googluj

OnionShare 2.5


OnionShare to nietypowy program o anonimowego udostępniania plików dowolnej wielkości, z wykorzystaniem sieci Tor. Działanie aplikacji polega na uruchomieniu na komputerze nadawcy serwera dostępnego z poziomu usług Tor, ale jednocześnie z losowo wygenerowanym (a przez to niemal niemożliwym do zgadnięcia) adresem URL, który pozwala dostać się do udostępnianych plików z poziomu innego komputera. Tym sposobem udostępniane pliki są dostępne dla innych tak długo, jak nasz komputer-serwer jest aktywny. Użytkownicy, którzy pobierają od nas pliki, muszą w tym celu skorzystać z przeglądarki Tor Browser.

Przeglądarka ta (lub jej zainstalowane usługi) będą również potrzebne wysyłającemu. To właśnie od jej uruchomienia należy rozpocząć cały proces udostępniania plików. Po włączeniu Tor Browser, dopiero teraz można uruchomić niniejszy, opisywany program. Wykorzysta on połączenia utworzone przez przeglądarkę, aby później nawiązać własne połączenie i skonfigurować tymczasowo nasz komputer jako serwer. Kolejny krok to dodanie do listy plików, które chcemy udostępnić. Co ciekawe, może być ich dowolnie dużo, a pojedynczy plik nie będzie ograniczony jeśli chodzi o rozmiar. Pod tym względem panuje tu pełna dowolność, przez co dla rozwiązania tego konkurencyjne może być w zasadzie udostępnianie wyłącznie poprzez chmurę lub FTP (tu jednak tracimy pełną anonimowość, którą gwarantuje wykorzystanie sieci Tor).

Kiedy pliki są już wybrane, pozostaje tylko uruchomić udostępnianie. W okienku aplikacji służy do tego wyłącznie jeden przycisk. Podobnie połączenie można zakończyć. Aplikacja jest prosta w obsłudze i próżno szukać w niej zaawansowanych ustawień – wszystkie dostępne opcje widoczne są od początku w głównym oknie programu.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
OnionShareOnionShare 2.5
Wersja stabilna
71.2 MB | 2022-01-18

Ilość pobrań: 121 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
OnionShare