w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 197
Wszystkich postów: 904406
Wszystkich tematów: 127559

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6607 dni
pl

Rapid Environment Editor 9.2 build 937


Rapid Environment Editor to aplikacja pozwalająca na bardziej intuicyjne zarządzanie zmiennymi środowiskowymi systemu Windows. Program pozwala m. in. na modyfikowanie, usuwanie i dodawanie zmiennych oraz ich wartości, a także ścieżek plików i katalogów. Aplikację wyposażono w przejrzysty eksplorator, rozwijalne drzewka segregują odpowiednio zmienne systemowe i przyporządkowane im wartości, ułatwiając ich przeglądanie.

Eksplorator zmiennych podzielono na dwie części, w pierwszej z nich wyświetlane są zmienne systemowe, w drugiej program prezentuje zmienne użytkownika. Oprócz modyfikowania i dodawania zmiennych itp., możliwe jest kopiowanie, wycinanie, wklejanie, usuwanie danych wpisów, a także wykluczanie ich z wyświetlania oraz pokazywanie lub ukrywanie zmiennych „tylko do odczytu”. Poniżej eksploratora znajduje się okienko informacyjne, w którym umieszczono dwie zakładki. Zakładka Inspector (Inspektor) wyświetla szczegółowe informacje o danej zmiennej, druga zakładka – Legend (Legenda), to po prostu opis i prezentacja ikonek, którymi program oznacza poszczególne rodzaje zmiennych i ciągów znaków.

Okna eksploratora w znacznym stopniu ułatwiają modyfikację, dodawanie zmiennych itp. czynności, nie trzeba już wpisywać długich ciągów znaków, wystarczy wybrać określoną zmienną, możliwe jest także porządkowanie danych za pomocą metody przeciągnij i upuść. Aplikacja umożliwia konwersję nazw ścieżek z długich na krótkie i odwrotnie. Dostępne jest sprawdzanie błędnych nazw plików i ścieżek, pozwalające uniknąć błędów przy wprowadzaniu nowych wpisów. W wypadku uruchomienia programu z poziomu administratora, pozwala on na edytowanie zmiennych środowiskowych dla kont wszystkich użytkowników komputera. Jeżeli życzymy sobie korzystać z wersji portable aplikacji, uruchamianej np. z pendrive’a lub płyty CD, wystarczy dodać do jej folderu pusty plik rapidee.ini. Rapid Environment Editor można także obsługiwać z wiersza poleceń (np. wykonamy w ten sposób tzw. cichą instalację aplikacji). Szczegóły komend znajdują się na stronie producenta. Oczywiście w narzędzie wbudowano opcję backupu rejestru.

Program posiada dość przyjemną dla oka szatę graficzną, właściwie jest ona przede wszystkim wykonana z myślą o użyteczności, jednak dostępnych jest 13 różnych skórek, w tym upodabniające interfejs do wyglądu MS Office. Z obsługą programu poradzą sobie głównie zaawansowani użytkownicy, mający pojęcie o zmiennych środowiskowych i rejestrze, niekiedy przyda się on również osobom posiadającym mniejszą wiedzę informatyczną, do wykonania prostych czynności usprawniających działanie systemu i programów.

Uwaga!
Przed zapisaniem w programie jakichkolwiek wprowadzonych zmian, zalecane jest stworzenie kopii zapasowej rejestru.
W zależności od posiadanego przez nas systemu - 32 lub 64 bit, instalator zainstaluje odpowiednią wersję programu pod daną architekturę. Możliwa jest również instalacja w tzw. cichym trybie oraz korzystanie z aplikacji jako wersji portable, szczegóły znajdują się na stronie producenta.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Rapid Environment EditorRapid Environment Editor 9.2 build 937
Wersja stabilna
3.4 MB | 2018-07-05
Spolszczenie do Rapid Environment Editor
przejdź
Rapid Environment Editor Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 322 | W tym miesiącu: 10 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Rapid Environment Editor