w
googluj
pl

Niezbędnik odchudzania 2.1


Niezbędnik odchudzania jest podręcznym kompendium pozwalającym na prostsze zrzucenie zbędnych kilogramów. Program składa się z szeregu modułów, ułatwiających kontrolę procesu odchudzania w niemal każdym aspekcie oraz ułożenie odpowiedniej i dopasowanej do organizmu użytkownika diety. Wśród dostępnych funkcji znajdują się:

• Kalkulator BMI - pozwala na obliczenie wskaźnika Body Mass Index. Należy zadać dwa parametry - waga i wzrost, a program wyświetli aktualny poziom BMI. Oprócz tego widoczna jest statystyka, pozwalająca na zakwalifikowanie użytkownika do konkretnej grupy (niedowaga, waga prawidłowa, nadwaga, otyłość, patologiczna otyłość, skrajnie patologiczna otyłość).

• Idealna waga - funkcja wyświetla kilka wskaźników (idealna waga według wzorów Pottona, Broca, Lorentza, Amerykańskiego Towarzystwa Ubezpieczeń). Dostępne są również wynik uśredniony, najniższa i najwyższa dopuszczalna waga oraz ilość kilogramów do zrzucenia.

• Kalkulator kalorii - prosty terminarz posiłków, pozwalający na przypisanie do każdego dnia menu. Dostępnych jest kilkaset produktów żywnościowych, podzielonych na kategorie (nabiał, tłuszcze, wędlina, napój, owoce, warzywa, przekąski i inne). Po ułożeniu diety i przydzieleniu ilości porcji, program wyświetla rownież ilość kalorii dla każdego posiłku i podsumowanie.

• Kalkulator spalania - moduł łączy się z poprzednim, umożliwiając przypisanie dla każdego dnia aktywności fizycznej. Po określeniu pozycji oraz czasu trwania czynności, program wyświetla ilość spalanych kalorii.

• Zapotrzebowanie energetyczne - funkcja pozwala na obliczenie wskaźnika podstawowej przemiany materii (PPM) oraz wskaźnika całkowitej przemiany materii (CPM). Po podaniu płci, wieku, wagi oraz aktywności fizycznej (mała, średnia, duża), kalkulator zwraca wspomniane wartości.

• Wskaźnik WHR - w opisywanym trybie program oblicza wskaźnik "Waist To Hip Ratio". Wartość ta ułatwia określenie typu otyłości, jaki dotyczy użytkownika (pośladkowo-udowy lub brzuszny).

• Statystyka - bodaj najważniejszy ze wszystkich modułów. Ułatwia on kontrolę procesu odchudzania i sprawdzanie jak mają się do siebie ilości spalanych i spożywanych kalorii. Całość prezentowana na wykresach słupkowych.

• Edytor - funkcja pozwala na modyfikację list dostępnych dań i czynności. Użytkownik oprócz dodawania własnych pozycji, może również tworzyć oddzielne kategorie oraz przenosić aktywności i produkty do wybranych działów.

Niezbędnik odchudzania jest bardzo prosty w obsłudze. Czytelny interfejs w języku polskim ułatwia w znacznym stopniu na swobodne poruszanie się po dostępnych funkcjach. Aplikacja działa w trybie pełnoekranowym, umożliwiając jednocześnie szybką minimalizację i powrót do systemu oraz cofnięcie się do głównego menu.

Program jest całkowicie darmowy, rozpowszechniany na zasadach licencji freeware. Niezbędnik odchudzania jest również kompatybilny z wszystkimi najnowszymi wersjami systemu Microsoft Windows.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.2 (11 głosów)

Strefa Download programu
Niezbędnik odchudzaniaNiezbędnik odchudzania 2.1
Wersja stabilna
5.6 MB | 2011-07-09

Ilość pobrań: 3313 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (2)
Niezbędnik odchudzania
avatararrow
~Axel | 2011.07.09 14:50
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
To prawda. Pić wodę zamiast słodkich napojów. Wysypiać się co graniczy z cudem przy dzisiejszym trybie życia. Ćwiczyć co jest prawie niemożliwe jeśli człowiek wraca zrypany do domu po dziesięciu godzinach pracy.
avatararrow
~DMN | 2011.07.09 12:39
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ćwiczenia, woda i sen przyjacielem sportowca.