w
googluj

EyesProtector Free 10


EyesProtector Free to niewielki program dbający o zdrowie oczu użytkownika komputera, monitorujący jego działania, aby w odpowiednim momencie zasugerować przerwę na ćwiczenia. To ciekawa propozycja w zasadzie dla każdej osoby korzystającej z komputera – niezależnie od wykonywanych przez nas czynności przed ekranem, najczęściej zapominamy się i nie robimy dostatecznie często przerw, aby oddalić wzrok od monitora czy też częściej pomrugać oczami, co negatywnie wpływa na nasze ogólne samopoczucie. Dzięki niniejszej aplikacji, regularne przerwy staną się dla nas normą.

Obsługa programu jest bardzo prosta – jego interfejs nie jest skomplikowany, a jednocześnie wystarczająco nowoczesny i czytelny. Ponieważ mamy do czynienia z darmową edycją, znakomitej większości ustawień nie jesteśmy w stanie kontrolować. Musimy się zdać na „normy” czasowe, które ustalił dla nas producent programu. Jeśli jednak korzystamy z podobnej aplikacji po raz pierwszy, takie rozwiązanie niekoniecznie należy uznać za złe, ponieważ po pierwsze zmusi nas do regularnych przerw w pracy przed komputerem (a dotychczas zapewne robiliśmy to zbyt rzadko), po drugie natomiast zasugeruje ciekawe ustawienia, które bądź co bądź wydawać się mogą rozsądne. Jeśli koniecznie chcemy korzystać z własnych – będziemy musieli zakupić płatną licencję na program (w chwili tworzenia niniejszego tekstu, wersja dla jednego użytkownika komputera to wydatek ok. 8 USD).

Na koniec warto zwrócić uwagę, iż po uruchomieniu program automatycznie włącza się w trybie zminimalizowanym, a reprezentuje go jedynie ikona na pasku zadań. Przy jej pomocy wywołamy pełne okno aplikacji lub bezpośrednio z menu kontekstowego wywołamy opcje, np. wymusimy wykonywanie ćwiczeń oczu „przed czasem”, nad którym czuwa automat.

Ograniczenia!
Opisywana, darmowa wersja programu nie pozwala na modyfikowanie ustawień.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
EyesProtector FreeEyesProtector Free 10
Wersja stabilna
6.34 MB | 2017-01-31

Ilość pobrań: 217 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
EyesProtector Free