w
googluj

EyePro 3.0


EyePro jest to program do ochrony wzroku użytkownika pracującego na komputerze. Program monitoruje czas, który spędzamy przed monitorem, a następnie informuje nas o konieczności zrobienia długiej lub krótkiej przerwy. Całość okraszona jest licznymi poradami i ćwiczeniami, dzięki którym zachowamy zdrowie i zdolność koncentracji na wykonywanych zadaniach.

Konfiguracja programu jest bardzo prosta. W głównym oknie aplikacji znajdziemy przełączniki pozwalające na dobranie długości i intensywności przerw oraz włączenie/wyłączenie wyświetlania powiadomień. W celu szybkiego dostosowania narzędzia do własnych potrzeb, możemy wykorzystać jeden z predefiniowanych zestawów ustawień. Istotnym składnikiem programu jest moduł statyczny, przechowujący szczegółowe informacje na temat naszej aktywności (ilość wykonanych i pominiętych przerw, wskaźnik zdolności adaptacji, ogólny postęp, status, wartości procentowe). Motywujące mogą okazać się symboliczne nagrody, które możemy otrzymać w przypadku poprawnego wykonywania instrukcji wyświetlanych przez aplikację.

EyePro został wyposażony w szereg dodatkowych funkcji. Przydatne mogą okazać się dynamiczne filtry ekranowe w kilku wersjach kolorystycznych, pozwalające na zredukowanie poświaty monitora. Do dyspozycji użytkownika oddano również zbiór interaktywnych ćwiczeń, dzięki którym zwiększymy kąt widzenia oraz poprawimy prędkość czytania tekstu. W wolnej chwili warto zapoznać się natomiast z poradami dostępnymi na karcie "EyeCare Tips". Znajdziemy wśród nich kilka wskazówek dotyczących poprawnej, ergonomicznej pracy na komputerze.

Program EyePro jest rozpowszechniany bezpłatnie (licencja freeware). Jeśli narzędzie przypadło nam do gustu, warto rozważyć donację na rzecz producenta.

Uwaga!
Przed rozpoczęciem pracy z aplikacją warto wypełnić formularz, dzięki któremu zdobędziemy osobisty kod THM. Za jego pośrednictwem program dobierze dla nas najbardziej optymalne ustawienia.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (7 głosów)

Strefa Download programu
EyeProEyePro 3.0
Wersja stabilna
19.88 MB | 2014-07-01

Ilość pobrań: 2679 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (2)
EyePro
avatararrow
~papuzka | 2015.11.05 16:36
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
dobry ! nie mam problemu z oczami;
moja przerwa to 10 sekund co 10 minut; patrzę wtedy w dal;
EyePro 3.0
avatararrow
andrzejjajko | 2013.04.29 16:47
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
ciekawy program z filtrami gdy by można było przy włączonym filtrze działać coś na ekranie to by było super wówczas to by była super ochrona dla oczu.
EyePro 2.1.1