w
googluj
pl

LiczyGram 1.7.0


LiczyGram jest programem stworzonym z myślą o osobach chorujących na cukrzycę. Aplikacja zajmuje się wyliczaniem kilokalorii posiłku i jednostek insuliny, która powinna zostać podana, gdy zamierzamy ów posiłek skonsumować. Program oferuje listę ponad 900 produktów spożywczych - można dodawać je do planowanego posiłku (śniadania, obiadu, kolacji itp.) oraz sporządzać z nich porcje. Dostępna jest również opcja dołączania nowych produktów spożywczych do listy oraz modyfikacji wpisów już w niej istniejących. Aplikacja ustala wskaźniki insuliny dla każdych 100 kcal danego posiłku, uwzględniając przy tym porę jego podania. Obliczenia są przeprowadzane w oparciu o kaloryczną koncepcję ligocką (rozszerzoną lub standardową), a także wskaźniki WW i WBT. Brany pod uwagę jest również sposób podawania insuliny – można wybierać pomiędzy pompą insulinową a wstrzykiwaczem (tzw. pen). Program zapamiętuje historię naszych posiłków i dawek insuliny, pozwalając tym samym na stały nadzór nad terapią. LiczyGram oferuje także opcję zwiększania lub zwiększania ilości zażywanej insuliny oraz posiada wbudowany system podpowiedzi i ostrzeżeń o możliwości popełnienia błędu w dawkowaniu. Aplikację wyposażono w inteligentne przeszukiwanie listy produktów spożywczych oraz historii posiłków.

Istnieją możliwości eksportu oraz importu listy składników naszego posiłku, aplikacja pozwala na zapisanie bądź wczytanie listy do/z pliku, a także wysłanie lub pobranie jej z serwera LiczyGram. Na serwerze znajduje się internetowa baza produktów, za jej pomocą użytkownicy programu mogą dzielić się danymi składników i pobierać nowe produkty, które zostały umieszczone w bazie przez inne osoby. LiczyGram pozwala na tworzenie kopii zapasowych wszystkich danych, umieszczając je na dysku lokalnym albo serwerze. W razie problemów, dane można szybko przywrócić z poziomu aplikacji. Możliwe jest zakładanie oraz kontrolowanie wielu kont użytkowników programu, z ich własnymi preferencjami co do posiłków, dawek insuliny itd.

Interfejs graficzny aplikacji został wykonany na przyzwoitym poziomie. Z obsługą programu poradzą sobie także mało zaawansowane informatycznie osoby, jednak najpierw będą musiały poświęcić nieco czasu na naukę właściwego stosowania jego funkcji. W witrynie liczygram.pl dostępne są szczegółowe samouczki wideo, tłumaczące krok po kroku jak prawidłowo korzystać z programu.

Ograniczenia!
W wersji demo zostały ograniczone możliwości dodawania większej ilości własnych składników, produktów oraz posiłków, które mamy zamiar spożyć w ciągu doby.

Wymagania!
Wymagane są biblioteki Microsoft .Net Framework w wersji 4.0 lub wyższej. Instalator LiczyGram zawiera także plik instalacyjny bibliotek, tak więc nie trzeba ich pobierać/instalować osobno.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (3 głosów)

Strefa Download programu
LiczyGramLiczyGram 1.7.0
Wersja stabilna
78.68 MB | 2013-11-20

Ilość pobrań: 267 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
LiczyGram