w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 423
Wszystkich postów: 938540
Wszystkich tematów: 138741

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7811 dni

neoSearch 3.00


neoSearch to przyjazna wyszukiwarka plików i folderów zgromadzonych na dysku twardym. Aplikacja jest bardzo dobrym zamiennikiem standardowego narzędzia wbudowanego w system Windows - pozwala na znacznie szybsze i bardziej wygodne znalezienie potrzebnych danych.

Program został wyposażony w intuicyjny, a co za tym idzie łatwy w obsłudze interfejs. Przed rozpoczęciem pracy z neoSearch, należy włączyć indeksowanie dysku twardego. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji, przeprowadzany jest najbardziej podstawowy proces tego typu (skanowane są tylko najczęściej używane foldery), w wolnej chwili można również wykonać jego pełną wersję. Wyszukiwanie plików odbywa się na dwa sposoby. Podczas wpisywania kolejnych liter nazwy pliku, na dynamicznie odświeżanej liście będą pojawiać się pasujące wyniki. Po zatwierdzeniu frazy klawiszem Enter, wyświetlone zostanie natomiast okno zawierające szczegółowe rezultaty dla zadanego zapytania. Narzędzie może zostać zminimalizowane do obszaru powiadomień. Po naciśnięciu prawym przyciskiem myszy na znajdującą się tam ikonę, możemy błyskawicznie otworzyć okno wyszukiwania bądź też rozpocząć ponowne indeksowanie zawartości dysku. Inne ciekawe cechy programu to: wygodne skróty klawiaturowe (Win + S lub Alt + F3), tryb Super-Navigation, obsługa masek, przeszukiwanie folderów sieci lokalnej, możliwość błyskawicznego otworzenia wskazanego pliku, sortowanie wyników wyszukiwania według różnych kryteriów (nazwa, rozmiar, lokalizacja, data ostatniej modyfikacji).

Opcje konfiguracyjne nie są zbyt rozbudowane, niemniej pozwalają na dostosowanie w podstawowym stopniu funkcjonalności aplikacji do potrzeb użytkownika. Przydatne mogą okazać się listy wykluczonych i dozwolonych ścieżek indeksowania. W łatwy sposób możemy również: dodać program do autostartu Windows, włączyć/wyłączyć przezroczystość głównego okna oraz zmienić ustawienia indeksowania (przechowywanie w bazie danych tagów ID3, aktywowanie trybu dostosowanego do starszych konfiguracji sprzętowych, wybór częstotliwości uruchamiania analizy dysku).

neoSearch jest rozpowszechniany bezpłatnie (licencja freeware). Program posiada podstawową dokumentację, którą można wyświetlić po naciśnięciu na przycisk "Help", a następnie na "Readme". Na oficjalnej stronie projektu znajdziemy również krótki poradnik w formie wideo.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
neoSearchneoSearch 3.00
Wersja stabilna
1.04 MB | 2017-09-18

Ilość pobrań: 500 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (2)
neoSearch
avatararrow
Pawciow | 2017.09.19 21:29
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Muszę się nie zgodzić. Everything, choć starszy, ma o wiele bardziej rozbudowane opcje i m.in. pozwala wyszukiwać pliki po rozszerzeniu czy w konkretnej lokalizacji. Pokazuje o wiele bardziej szczegółowe wyniki wyszukiwania. Oba programy indeksują pliki, ale nie zużywają takich zasobów jak windowsowy indexer, a wyszukują bardzo szybko. W neosearch miłym odogodnieniem czy raczej ciekawostką jest, że program podaje w jakim czasie zindeksował pliki, kiedy, ile ich jest i ile wszystkie razem ważą. Dodatkowo można zaplanować indeksowanie plików (codziennie, tygodniowo, co miesiąc itp.), czego Everything nie posiada.
neoSearch 3.00
avatararrow
~Ponury Rumcajs | 2016.03.07 12:33
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Najszybsza wyszukiwarka. Wyszukuje wyniki w ułamku sekundy. Leciusieńka. Korzystam z niej od dawna i polecam.
neoSearch 2.60